Zadbaj o dobry klimat w samochodzie

0
123

Zadbaj o dobry klimat w samochodzie


Kiedyś była luksusem, na który mogli sobie pozwolić tylko nieliczni, dzisiaj jest obecna niemal we wszystkich samochodach. Klimatyzacja w samochodzie — jak o nią dbać?

Zadbaj o dobry klimat w samochodzie 1


— Jak ze wszystkimi podzespołami samochodu, należy ją regularnie kontrolować i czyścić
— wyjaśnia Tomasz Kotasiński z firmy Anoda, która od kilkudziesięciu lat dba o stan techniczny samochodów częstochowian. — Jeżeli odpowiednio o nią nie dbamy, lepiej jej nie używać. Nieserwisowana klimatyzacja jest bowiem bardzo szkodliwa dla naszego układu oddechowego.


Klimatyzacja jest niezwykle przydatna latem, gdy w duże upały jazda rozgrzanym samochodem jest nie do wytrzymania. Może być także pomocna zimą, gdyż zapobiega zaparowaniu szyb w aucie.

Zadbaj o dobry klimat w samochodzie 2


— Większość ludzi używa klimatyzacji wyłącznie latem, a to błąd
— wyjaśnia Tomasz Kotasiński. — Dla zachowania tego mechanizmu w dobrym stanie technicznym wskazane jest uruchamiania klimatyzacji każdego dnia, co najmniej na 15 minut. Sercem układu chłodzenia w aucie jest sprężarka. Aby dobrze pracowała, musi być systematycznie oliwiona. Włączenie klimatyzacji powoduje rozprowadzenie oleju po całym układzie, co znacznie przedłuża jego żywotność .


Firma Anoda specjalizuje się w naprawach klimatyzacji samochodowej. W zakładzie można także poddać układ chłodzenia konserwacji, a także wyczyścić. Do oczyszczania i odgrzybiania klimatyzacji firma stosuje ozon.


—Takiemu kompleksowemu zabiegowi należy poddawać klimatyzację co najmniej raz w roku
— radzi właściciel Anody. — Jeżeli ktoś jest alergikiem, powinien to robić dwa razy częściej. Zawsze należy pamiętać, że przy czyszczeniu klimatyzacji konieczna jest wymiana filtrów. Ludzie nie zdają sobie sprawy, ile brudu zbiera się na nich. Jeżeli nie wymienimy filtra, to tak, jakbyśmy porządnie posprzątali mieszkanie, a potem na środku salonu rozłożyli brudny, zakurzony, pełen roztoczy dywan. To nie ma sensu. Jeśli ktoś uważa, że trochę zaoszczędzi, rezygnując z tej usługi, niech się dobrze zastanowi, bo zdrowie nie ma ceny.

Zadbaj o dobry klimat w samochodzie 3


Firma Anoda dysponuje wykwalifikowanymi pracownikami, a na klientów chcących naprawić i wyczyścić klimatyzację czekają dwa w pełni wyposażone stanowiska. Jak mówi właściciel warsztatu, obecnie, gdy zaczęły się wakacje, ruch znacznie się zwiększył, więc warto wcześniej zadzwonić do firmy i umówić się na wykonanie usługi.


Działamy sprawnie, więc na coroczny serwis klimatyzacji umawiamy klientów najdalej następnego dnia od ich telefonu — informuje Tomasz Kotasiński. —Kompleksowa usługa trwa około półtorej godziny. Klient może u nas poczekać na zakończenie zabiegów, ale także zostawić auto i umówić się na jego odbiór o dowolnej godzinie.

Firma Anoda, Częstochowa,
Ogrodowa 61, Serwis Klimatyzacji Częstochowa, ul. Stawowa 8.
Tel. 34 324 06 09.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here