Jagiellonia zdecydowanie lepsza od Rakowa

W hicie 18. kolejki PKO BP Ekstraklasy, która była jednocześnie pierwszą kolejką z rundy rewanżowej Raków przegrał w Białymstoku aż 2:4…

Piłkarze Rakowa Częstochowa w niedzielę rozpoczęli rundę rewanżową w PKO BP Ekstraklasie. Zespoły mają rozegrać w 2023 roku dwie kolejki z rundy wiosennej. Raków dzisiaj zmierzył się w Białymstoku z Jagiellonią, a za tydzień w niedzielę podejmować będzie Koronę Kielce.

Czerwono-niebiescy jechali do Białegostoku z myślą o wygranej. Przed tygodniem nie udało im się wygrać we Wrocławiu z liderem Śląskiem, choć prowadzili 1:0. W niedzielę chcieli przełamać bardzo dobrą passę „Jagi” w Białymstoku, która w tym sezonie u siebie jeszcze nie przegrała. Bilans Jagiellonii u siebie to 7 zwycięstw i 1 remis.

Przed meczem było uroczyście. Hymn Polski zagrała wojskowa orkiestra. Raków w Białymstoku zadebiutował w nowych, fioletowych strojach.

Gospodarze już na początku meczu strzelili bramkę, ale po analizie VAR została anulowana. Jagiellonia w 13. minucie ponownie trafiła do bramki Rakowa i tym razem wszystko było zgodnie z regulaminem. Ale częstochowianie po golu Stratosa Svarnasa wyrównali na 1:1 i odżyły nadzieję na zwycięstwo tym bardziej, że inne wyniki w 18. kolejce ułożyły się korzystnie dla Rakowa.

W 33. minucie Naranjo podwyższył na 2:1 i „Jaga” zeszła na przerwę prowadząc 2:1.

Po rozpoczęciu drugiej połowy gospodarze od razu zaskoczyli Raków i było 3:1. Piłkarze Jagiellonii chcieli iść za ciosem i nadal atakowali. W 64. minucie Nene strzelił swojego drugiego gola w meczu i czwartego dla gospodarzy. Raków odpowiedział tylko golem Łukasza Zwolińskiego, który zmniejszył straty na 2:4.

MR-K, fot: AK

Jagiellonia Białystok – Raków Częstochowa 4:2 (2:1)

Bramki: 1:0 Naranjo (13.), 1:1 Svarnas (22.), 2:1 Naranjo (33.), 3:1 Nene (46.), 4:1 Nene (64.), 4:2 Zwoliński (86.)

Raków: Kovacević – Svarnas, Racovita, Tudor, Jean Carlos (69. Yeboah), Kochergin (69. A. Kovacevic), Berggren, Sorescu, Cebula (46. Crnac), Nowak, Piasecki (46. Zwoliński).