fbpx

IV Runda Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych – 40. Jubileuszowy Rajd Częstochowski

Impreza odbędzie się w dniach 26-29 sierpnia 2021 roku na drogach Jury Krakowsko-Częstochowskiej, organizowana przez Automobilklub Częstochowski.

Na placu targowym w Żarkach odbędą się próby sprawnościowe. Przejazdy zabytkowych samochodów będzie można oglądać od godziny 16.50.

Podstawą rajdu stanowić będzie przepięknie położony Hotel Fajkier Wellness and Spa w Lgocie Murowanej koło Kroczyc.

Zawodnicy będą mieli do swojej dyspozycji kompleks basenowy (basen z atrakcjami, jacuzzi, sauna i wiele innych).

Na terenie Hotelu znajduje się wydzielony parking dla wszystkich uczestników.  

Atrakcje, które będą czekały w hotelu to między innymi: kolacja z płonącym udźcem, ognisko z tradycyjną jurajską potrawą – prażonkami z kociołka, bal komandorski z udziałem zaproszonych gości.

Trasa rajdu to próby sprawnościowo-sportowe (SZ), ekscytujące próby OTJ, a w trakcie odpoczynku będzie możliwość zwiedzenia zamku i tajemniczych obiektów na Jurze.

Na zakończenie rajdu przewidziany został pokaz elegancji na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego, który położony jest w otoczeniu przepięknego stawu.

IV Runda Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych – 40. Jubileuszowy Rajd Częstochowski 1
mat. organizatorów

W programie:

26.08.2021 (czwartek) – przyjęcie uczestników, odbiór administracyjny, badane kontrolne oraz kolacja

27.08.2021 (piątek)  – odbiór administracyjny, badanie kontrolne, śniadanie, odprawa, start Etapu 1, poranne próby SZ, zwiedzanie tajemniczego obiektu na Jurze, przerwa obiadowa na wysokości 511 m.n.p.m., start Etapu 2, zwiedzanie zamku na Szlaku Orlich Gniazd, popołudniowe próby SZ, powrót do hotelu oraz kolacja integracyjna w stylu jurajskim.

28.08.2021 (sobota) – śniadanie, test z BRD i historii motoryzacji, start Etapu 3, róża wiatrów, próby OTJ, obiad na Słonecznych Tarasach, start Etapu 4, próby OTJ, pokaz elegancji z przerwą kawową, powrót do hotelu i bal komandorski z rozdaniem nagród.

29.08.2021 (niedziela) – śniadanie i pożegnanie uczestników.

K KIK