Inwestycje drogowe w Częstochowie. Będą utrudnienia w ruchu

0
957
wiosenne inwestycje drogowe 2

Aktualnie na terenie miasta Częstochowa trwają lokalne inwestycje drogowe, które są realizowane w ramach programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie”. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami na drodze w większości dzielnic.

wiosenne inwestycje drogowe 6
Fot. UM w Częstochowie

Trwające przebudowy i remonty objęły ulice w większości dzielnic Częstochowy. Jedną z takich inwestycji jest przebudowa ulicy Brzezińskiej, która obejmuje odcinek od skrzyżowania z ul. Bohaterów Katynia do ul. Załogi na całej jej szerokości. Ulica będzie miała nową nawierzchnię oraz chodniki. Obecnie trwają na niej prace ziemne, regulacje zjazdów i przyłączy. Przebudowa ulicy powinna zakończyć się do końca maja, a jej koszt to 750 tys. zł.

Kolejną dużą inwestycją jest przebudowa ulicy Łukasińskiego na odcinku od skrzyżowania z łącznikiem z al. Pokoju do skrzyżowania z ul. Okrzei. Trwające tutaj prace są już zakończone w ponad 90%. Zostały jeszcze roboty brukarskie, przyłączeniowe i prace w obrębie zjazdów. Konieczne są też do wykonania: kosmetyka zieleni i sprzątanie. Termin oddania ulicy do użytku mija 30 kwietnia, a koszt inwestycji to 785 tys. zł.

Inwestycje drogowe w Częstochowie. Będą utrudnienia w ruchu 1
Fot. UM w Częstochowie

W ostatnich dniach dwie tego typu budowy odwiedził prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. Łącznie wiosną tego roku będzie realizowanych kilkanaście podobnych inwestycji drogowych. O ich postępach będzie na bieżąco informować Miejski Zarząd Dróg i Transportu

Kolejnym utrudnieniem dla kierowców jest remont ulicy Złotej w dzielnicy Zawodzie, która została zamknięta dla ruchu od ulicy Mirowskiej. Na Złotą, tylko za zgodą kierownika budowy, mogą wjechać wyłącznie mieszkańcy oraz pracownicy firm, które się tam znajdują.

Kierowcy, którzy korzystali dotąd z remontowanego odcinka, obecnie mogą czasowo korzystać z alternatywnego przejazdu ulicami: Mirowską, Faradaya i Legionów. Miejski Zarząd Dróg i Transportu przygotował uproszczony schemat objazdów: odcinek ulicy z zaplanowanymi robotami zaznaczono kolorem żółtym.

Prace na ulicy Złotej potrwają do końca roku i będą odbywały się wieloetapowo, dlatego MZDiT prosi o zachowanie szczególnej ostrożności całym odcinku placu budowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here