Interaktywne przejście dla pieszych w Olsztynie

0
193

W tym roku powstanie pierwsze takie nowoczesne w gminie Olsztyn interaktywne przejście dla pieszych.

Na ulicy Kühna w Olsztynie do końca roku ma powstać interaktywne przejście dla pieszych i połączenie ścieżek rowerowych. Koszt inwestycji wyniesie 136 tys. zł i będzie w połowie sfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Częstochowie. Resztę kosztów pokryje Gmina Olsztyn.

Aby mogło dojść do wspólnej inicjatywy, potrzebne były uchwały o współpracy Rady Powiatu Częstochowskiego i Rady Gminy Olsztyn. Bardzo dziękujemy za tę współpracę. – mówi Tomasz Kucharski.

Inwestycja przede wszystkim ma na celu zwiększyć bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów przemieszczających się po ulicy Kühna. Dzięki pasom zostanie połączona ścieżka rowerowa, która umożliwi łatwiejsze przejście z jednej strony ulicy na drugą, a także ma to ograniczyć prędkość przemieszczających się w tym miejscu samochodów.

Bardzo brakowało połączenia obu tych ścieżek. Interaktywne przejście dla pieszych zwiększy także bezpieczeństwo spacerowiczów i spowolni prędkość pojazdów, o co nam szczególnie chodzi na tym tranzycie – mówi Tomasz Kucharski, wójt Gminy Olsztyn.

W ramach inwestycji zostanie połączona ścieżka rowerowa, przedłużony chodnik, zamontowane doświetlenie przejścia dla pieszych i interaktywne oznakowanie. Połączenie ścieżek rowerowych wywoła także zmianę organizacji ruchu na ulicy Napoleona.

Interaktywne przejście dla pieszych w Olsztynie 1 Interaktywne przejście dla pieszych w Olsztynie 2 Interaktywne przejście dla pieszych w Olsztynie 3 Interaktywne przejście dla pieszych w Olsztynie 4

(Źródło: Gmina Olsztyn)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here