fbpx
Strona głównaKultura i rozrywka"Inteligenci" w Częstochowie. Na scenie m.in. Agata Kulesza i Wojciech Malajkat

„Inteligenci” w Częstochowie. Na scenie m.in. Agata Kulesza i Wojciech Malajkat

W niedzielę, 27 lutego Adria Art zaprasza na spektakl „Inteligenci” promowany jako „komedia teatralna 2022”. Na scenie Filharmonii Częstochowskiej wystąpią m.in. Agata Kulesza i Wojciech Malajkat.

Komedię „Inteligenci” promuje SpektakLove. To teatr, który zaprasza na produkcje pełne humoru, refleksyjne oraz pogodne. To tytuły doceniane przez widzów i recenzentów takie, jak „Ludzie inteligentni”, „Dobrze się kłamie” czy „Imię”.

Najnowszą propozycją SpektaLove są „Inteligenci” Marka Modzelewskiego w reżyserii Wojciecha Malajkata, których premiera odbyła się w 2021 r. „Piękna, życiowa sztuka, mistrzowska gra aktorów! Polecam serdecznie” – to jedna z opinii, którą można przeczytać w sieci.

Bardzo aktualne i zabawne! Aktorzy świetni! Szkoda tylko, że czas tak szybko zleciał – to kolejna z recenzji widzów

Producentami spektaklu są Katarzyna Fukacz i Damian Słonina, czyli Tito Productions.

Do Częstochowy tytuł ten zawita za sprawą Impresariatu Adria Art. Zobaczymy go w niedzielę, 27 lutego o godz. 16 i 19.15. – „Inteligenci” to komedia teatralna w gwiazdorskiej obsadzie, która w lekki, a zarazem prowokujący do myślenia sposób zadaje trudne pytania. Czy mimo różnic w poglądach i sposobie życia współczesna rodzina może się porozumieć? – zapowiada organizator spektaklu.

Punktem wyjścia są tu małżonkowie – Anna i Szczepan, którzy tworzą na pozór zgraną parę reprezentują tzw. polską inteligencję. Pewnego dnia dowiadują się, że ich starszy syn jest zamieszany w pobicie czarnoskórego kolegi. To zdarzenie zaburza rodzinną harmonię, ujawnia sekrety i prowokuje rozmowy, które na zawsze zmienią dotychczasowe życie bohaterów.

"Inteligenci" w Częstochowie. Na scenie m.in. Agata Kulesza i Wojciech Malajkat 1
„Inteligenci” (mat. Adria Art)

„Stereotypy i etykiety, które znamy z mediów”

-„Inteligenci” w uniwersalny sposób pokazuje losy rodziny i porusza problemy, jakie spotykają nas wszystkich. Stereotypy i etykiety, które znamy z mediów („prawak”, „lewak”, „narodowiec”, „feministka”) mocno wpływają na nasze życie i nie tak łatwo się ich pozbyć. A co najgorsze – utrudniają nam rozmowy nawet z najbliższymi – zaznacza Adria Art.

Na scenie występują Agata Kulesza, Wojciech Malajkat i Izabela Kuna (zamiennie Anita Sokołowska). Na osobną uwagę zasługuje zaś rola syna, którego zamiennie grają Maciej Łączyński i Maciej M. Tomaszewski, czyli studenci Wydziału Aktorskiego AT w Warszawie.

Bilety w zależności od miejsc kosztują: 70, 90, 100 i 140 zł. Można je kupić za pośrednictwem strony adria-art.pl.

"Inteligenci" w Częstochowie. Na scenie m.in. Agata Kulesza i Wojciech Malajkat 2
„Inteligenci”

„Inteligenci” to nie koniec teatralnych propozycji, które proponuje częstochowianom Adria Art. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy jeszcze czterokrotnie zaprosi widzów do Filharmonii Częstochowskiej. 13 marca proponuje im komedię „Wiesz, że wiem”, w obsadzie której znalazł się m.in. Leszek Lichota. 2 kwietnia ponownie zaprezentuje wspomniane już powyżej „Dobrze się kłamie”, które wyreżyserował Marcin Hycnar.

Potem planuje zaś dwa tytuły w reżyserii Artura Barcisia. 25 kwietnia publiczność może liczyć na kryminalne „Porwanie”, w którym – obok reżysera – grają również m.in. Piotr Grabowski i Antoni Pawlicki. A 21 maja – zajmą miejsce „Między łóżkami”. Tu Barcisiowi na scenie towarzyszy m.in. Radosław Pazura. Szczegóły na: adria-art.pl.

Zuzanna Suliga

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -