fbpx
Strona głównaEdukacja74. Inauguracja Roku Akademickiego w Politechnice Częstochowskiej

74. Inauguracja Roku Akademickiego w Politechnice Częstochowskiej

Za nami 74. Inauguracja Roku Akademickiego w Politechnice Częstochowskiej. W Auli Wydziału Zarządzania, 4 października zgromadzili się członkowie całej społeczności akademickiej oraz zaproszeni goście.

Wśród gości znaleźli się m.in.: doradca Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Paweł Sałek, który odczytał list Prezydenta RP Andrzeja Dudy, II wicewojewoda śląski Robert Magdziarz i Metropolita Częstochowski Arcybiskup dr Wacław Depo.

Wszystkich zgromadzonych powitał Rektor Politechniki Częstochowskiej Prof. Norbert Sczygiol. Studenci pierwszego roku złożyli uroczyste ślubowanie. Podczas uroczystości nadano również tytuły honorowego profesora Politechniki Częstochowskiej – Profesorowi Romanowi Wyrzykowskiemu oraz Profesorowi Leszkowi Rutkowskiemu. Inauguracyjny wykład „Technologia BIM – rewolucja czy ewolucja budownictwa” wygłosiła Pani Profesor Anna Derlatka.

Nowy rok akademicki przywitało blisko 2 tys. nowych studentów z Polski to o 200 więcej niż w roku ubiegłym) oraz ponad 400 studentów z zagranicy o połowę więcej w poprzednim roku akademickim. Ci ostatni przyjeżdżają na uczelnię w ramach specjalnych programów międzynarodowych, ale także z własnego wyboru. 2/3 z nich kształcić będzie się w języku polskim, pozostali w języku angielskim.

Największym powodzeniem na studiach stacjonarnych cieszyły się kierunki: informatyka, finanse i rachunkowość, angielski język biznesu; na studiach niestacjonarnych budownictwo, informatyka i elektrotechnika z kolei wśród studentów zagranicznych informatyka, logistyka oraz design i zarządzanie projektami.

Kadra Politechniki Częstochowskiej w nowym roku akademickim liczy 620 wykładowców, w tym 42 profesorów.

Red.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -Politechnika Opolska