Ikarusem po śladach linii podmiejskich z czasów PRL

0
275
fot. pixabay

Częstochowski Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej zaprasza na imprezę komunikacyjną – “Ikarusem po śladach linii podmiejskich z czasów PRL”.

Jeśli stęskniłeś się za Ikarusem, bądź lubisz podziwiać malownicze widoki podmiejskich terenów, czy dobrze wspominasz swoje podróże po terenie dawnego województwa częstochowskiego to wydarzenie na pewno Ci się spodoba! A nawet jeśli nie. To nie istotne, impreza ta jest dla każdego!

28 sierpnia 2021 roku o godzinie 10 wystartuje częstochowski stary, poczciwy „dziadek” i wyruszy w sentymentalną podróż do lat 80-tych ubiegłego stulecia. Stary autobus odwiedzi dawne tereny województwa częstochowskiego, które było obsługiwane przez MPK (a wcześniej przez MZK). Będzie to dobra okazja do porozmawiania, zrobienia ciekawych zdjęć, ale także poznania kawałka historii miejskiego przewoźnika.

Ikarusem po śladach linii podmiejskich z czasów PRL 1
mat. organizatorów

Stary autobus odwiedzi obecne miejscowości gmin, w których w przeszłości gościły czerwone (później biało-fioletowe) Ikarusy. Odwiedzi takie miejscowości jak: Blachownię, Kopalnię, Lubojnę, Kuźnicę, Kłobuck, Kalej, Olsztyn, Mstów, Rudniki, Mariankę Rędzińską, Hutę Starą „A”, Leśniki oraz Aleksandrię.

Impreza płatna 40 zł od osoby. Dzieci poniżej 12 roku życia 20 zł. Płatność odbywać się będzie gotówką w dniu imprezy.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc zapisy są obowiązkowe. Organizator nie gwarantuje każdemu z uczestników uczestnictwa w imprezie.  Gwarancją uczestnictwa jest otrzymanie maila z potwierdzeniem uczestnictwa. W przypadku gdy ktoś nie otrzyma nie maila do 24 godzin przed imprezą proszony jest o kontakt. W mailu zostaną podane wszystkie informacje organizacyjne.

Zgłoszenia oraz regulamin imprezy: TUTAJ.

K KIK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here