III Jurajski Super Sprint o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy

0
192

Tradycją Jurajskiego Super Sprintu stało się, że na częstochowską imprezę zapraszani są zawsze znakomici goście specjalni ze świata motosportu. Jednym z nich jest Łukasza Pieniążek, kierowca rajdowy WRC 2, który na sprint przyjeżdża swoim samochodem rajdowym — Skoda R5. Talent i ambicja tego młodego zawodnika pozwalają mu stale rozwijać się i osiągać coraz lepsze wyniki. Kierowca stawał na podium m.in. w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata WRC-2, czy WRC-2 PRO.

III Jurajski Super Sprint o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy 1


Zarówno zawodnicy, jak i publiczność za każdym razem mogli podziwiać jego niebanalną technikę jazdy oraz na żywo zobaczyć, jak wygląda obsługa serwisowa samochodu rajdowego. Każdy start Łukasza dostarczał zawsze wiele atrakcji i podnosił poziom rywalizacji. W trakcie częstochowskiej imprezy wyszukanym stylem jazdy w Polonezie 2000 zachwycał także wspaniały kierowca rajdowy, wyścigowy i rally crossowy, szesnastokrotny mistrz Polski — Adam Polak. Z racji osiągnięć i swojej wrodzonej skromności, ten genialny kierowca przy każdym swoim starcie budzi wśród publiczności wielki zachwyt i szacunek.
Jedną z wielu gwiazd motosportu, która zaszczyca swoją obecnością kolejne edycje ulicznego klasyka AKJ jest Robert Herba – rajdowy mistrz Polski, kaskader, zawodnik z wielkim sercem.

III Jurajski Super Sprint o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy 2


Także podczas tegorocznej edycji wyścigu nie zabraknie wielu znakomitych gości. Dla osób zaangażowanych w przygotowanie wyścigu równie ważni, jak kierowcy są także widzowie sprintu. Organizatorzy Jurajskiego Super Sprintu są ogromnie wdzięczni przybywającym na tę imprezę w charakterze kibiców-obserwatorów wielu zacnym kierowcom z tytułami Mistrza Polski, W gronie tym znaleźli się m.in.: Mirosław Krachulec ,Bogdan Krachulec , Henryk Pinis oraz wielu, wielu innych. Obecność cenionych w polskim motosporcie osób, a także z roku na rok zwiększająca się liczba załóg oraz wierna publiczność, pokazują jak potrzebna jest tego rodzaju impreza motoryzacyjna, która promuje miasto Częstochowę.

III Jurajski Super Sprint o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy 3


Organizatorzy III edycji Jurajskiego Super Sprintu zapraszają na kryterium uliczne, które odbędzie się w sobotę 9 listopada. Zapowiada się jak zwykle wiele interesujących przejazdów na trasie, która w tym roku ma być pewną niespodzianką dla startujących zawodników. Impreza odbędzie się jak co roku w podobnej lokalizacji, a mianowicie u zbiegu ulic Pułaskiego/7 kamienic/Popiełuszki. Start imprezy o godz. 10 – III Aleja NMP/róg ul. Popiełuszki. W przerwach technicznych będą odbywać się przejazdy zaproszonych gości. W III Alei NMP można będzie podziwiać samochody sportowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here