fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaDomInwestycjeIdzie nowe na Osiedlu 600-lecia

Idzie nowe na Osiedlu 600-lecia

Dobre wiadomości dla mieszkańców Osiedla 600-lecia oraz ulic: Chryzantem i Leśniowskiej ma samorząd gminy Żarki. Gmina podpisała właśnie umowę na budowę w tym rejonie sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Wybudowane tam zostaną także nowe drogi.

Na przetarg ogłoszony w związku z budową kanalizacji wpłynęło  pięć ofert. Na wykonawcę robót wybrano firmę P.H.U.B. MARMADEX Myszków. Wartość prac  wynosi  ponad 1,1 mln zł. To nie koniec inwestycji, jakie samorząd zamierza prowadzić w tej okolicy.

Idzie nowe na Osiedlu 600-lecia 1

– Do końca tego roku zostaną wybudowane nowe drogi na Osiedlu 600-lecia pomiędzy ulicami Serwin i Chryzantem – zapowiada burmistrz Klemens Podlejski. – To zadanie realizujemy z udziałem dotacji z  Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 1,5 mln złotych

 W obszarze pomiędzy ulicami Serwin i Chryzantem władze gminy planują przedłużenie ulicy Serwin do drogi gminnej ul. Chryzantem  o długości 664,04 m. Powstanie druga ulica będąca przedłużeniem ul. Kąkolii o długości 358,84 m, a także trzecia, czyli przedłużenie ul. Konwalii na długości 357,52 m. Każda z nowych jezdni będzie o szerokości 5 m, z jednostronnymi chodnikami o szerokości 2 m. Zaplanowano również odwodnienie. Nawierzchnie zostaną ułożone z kostki brukowej.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -