fbpx
Strona głównaPolecaneIdą mrozy. W Częstochowie zorganizowano partole, które mają pomóc bezdomnym

Idą mrozy. W Częstochowie zorganizowano partole, które mają pomóc bezdomnym

Idą mrozy. W Częstochowie zorganizowano partole, które mają pomóc bezdomnym. Przed zbliżającą się falą mrozów policjanci, a także pracownicy pomocy społecznej sprawdzają miejsca, w którym mogą przebywać osoby nieposiadające domów.

[post_gallery]

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Częstochowie, policjanci z prewencji codziennie sprawdzają opuszczone budynki, altany i inne miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne lub najbardziej potrzebujące.

Takie działania policja częstochowska prowadzi już od jesieni. Teraz, gdy nocą temperatura spada poniżej zera, funkcjonariusze jeszcze częściej odwiedzają miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni.

Informują oni osoby koczujące w opuszczonych domach, altanach czy na klatkach schodowych o dostępnych formach pomocy.

Policja apeluje do częstochowian, aby nie pozostawali obojętni, gdy widzą bezdomnych.

Zeszłej zimy w Polsce z powodu wychłodzenia zmarło 30 osób. Obecnie, jak się szacuje, w budynkach niemieszkalnych znajdujących się na terenie Częstochowy przebywa 65 osób. One potrzebują wsparcia.

W sytuacji zagrożenia życia i zdrowia wychłodzeniem, można skontaktować się z służbami, dzwoniąc pod numer alarmowy 997, 986 lub 112.

Informacje o miejscach, w których przebywają osoby bezdomne można przekazywać za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń lub bezpośrednio swojemu dzielnicowemu.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here