fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeHuta Wypieków. Rzemieślnicze wypieki bez polepszaczy. Tu liczy się zdrowie i smak!

Huta Wypieków. Rzemieślnicze wypieki bez polepszaczy. Tu liczy się zdrowie i smak!

Z początkiem listopada w Częstochowie zadebiutowała Huta Wypieków. O łączeniu tradycyjnych receptur z poszukiwaniem nowych smaków opowiada Agata Synowiec, właścicielka wypiekarni przy al. Pokoju 8.

Skąd pomysł, by otworzyć Hutę Wypieków?

Agata Synowiec: Do powstania częstochowskiej Huty Wypieków zainspirował mnie mój brat, który od dwóch lat prowadzi Hutę Wypieków w Krakowie. Nazwa wypiekarni nawiązuje do tradycji osiedla, na którym się znajduję. W Krakowie jest to Nowa Huta, w Częstochowie –Raków i Aleja Pokoju, która powstała jako osiedle hutnicze.

Skoro Pani brat również zajmuje się tą branżą, to może wpłynęły na to jakieś tradycje rodzinne?
– Zdecydowanie, wypieki i cukiernictwo to tradycja rodzinna. Prababcia, babcia, mama, raczyły mnie oraz brata wyśmienitymi wypiekami co ukształtowało w nas takie zdolności. Moim marzeniem było stworzyć miejsce na mapie Częstochowy, w którym mogę oddać całe swoje serce temu, co robię.Staramy się każdego dnia, aby to miejsce było przyjazne dla mieszkańców.

Huta Wypieków. Rzemieślnicze wypieki bez polepszaczy. Tu liczy się zdrowie i smak! 1
fot. Huta Wypieków

W czym specjalizuje się częstochowska Huta Wypieków?

– Asortyment to przede wszystkim rzemieślnicze wypieki bez polepszaczy. Mam tu na myśli pieczywo, ciasta, torty, słodkie i wytrawne drożdżówki. Stawiamy na jakość produktów, z których są wykonane nasze wypieki. Pieczywo wraz z wyśmienitym smakiem oferuje również zdrowe właściwości. Stawiamy na tradycję, jednocześnie oferując nowe ciekawe propozycje smakowe naszych wypieków.

Jakie są Państwa „sztandarowe” produkty?

-Naszym specjałem są wspomniane już drożdżówki zarówno słodkie, jak i wytrawne. Przygotowujemy je z sezonowymi owocami oraz kruszonką, ale także z mozzarellą i cukinią, brokułem i fetą, z chorizo, a także z boczkiem. Wciąż pracujemy nad nowymi recepturami.

Huta Wypieków. Rzemieślnicze wypieki bez polepszaczy. Tu liczy się zdrowie i smak! 2
fot. Huta Wypieków

Huta Wypieków nie boi się chyba kulinarnych eksperymentów, czy planujecie poszerzyć ofertę?

– Oferta będzie sukcesywnie poszerzana. Mamy wiele ciekawych pomysłów. Po nowym roku zamierzamy wprowadzić ofertę śniadaniową, czyli kanapki w ciekawych kombinacjach smakowych.

Warto dodać, że w wypiekarni można nie tylko zrobić zakupy, ale także przysiąść i delektować się kawą i wypiekami. Co cieszy się największym zainteresowaniem?

– Oczywiście,w lokalu posiadamy stoliki, przy których w miłej atmosferze można napić się kawy  izjeść pyszne ciacho. Zainteresowaniem cieszy się zwłaszcza serwowana przez nas mieszanka afrykańsko-kubańskiej kawy.W przyszłym roku, w okresie letnim zaprosimy gości także do stolików na zewnątrz. Tam będzie można zjeść smakowite rzemieślnicze lody.

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, czy przyszykowaliście Państwo z tej okazji specjalną ofertę?

– Tak. Proponujemy nie tylko różnorodne ciasta, w tym także wegańskie jak tofurnik, ale także pasztety z buraków i z gruszkami. Przyjmujemy też zamówienia na chleby, bułki i chałki. Na zamówienia czekamy do 17 grudnia.


Rozmawiała Zuzanna Suliga

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -