fbpx
Strona głównaPolecaneHuta w Częstochowie wznowiła produkcję prefabrykatów stalowych. To powrót do ich wytwarzania...

Huta w Częstochowie wznowiła produkcję prefabrykatów stalowych. To powrót do ich wytwarzania po przerwie trwającej od połowy ubiegłego roku

LIBERTY Częstochowa Sp. z o.o., największy w Polsce producent blach grubych i stali GREENSTEEL, rozpoczął produkcję prefabrykatów stalowych. Jak przekazała huta, to powrót do ich wytwarzania po przerwie trwającej od połowy 2020 roku.

Huta w Częstochowie wznowiła produkcję prefabrykatów stalowych. To powrót do ich wytwarzania po przerwie trwającej od połowy ubiegłego roku 1
(fot. LIBERTY Częstochowa Sp. z o.o.)

– Realizacja pierwszych zamówień pozwoli nam zweryfikować nasze możliwości i sprawność urządzeń po długiej przerwie – poinformował Jarosław Huptyś, dyrektor Zakładu Konstrukcji Stalowych i Prefabrykacji Liberty Częstochowa.

Częstochowska huta, przejęta przez LIBERTY Steel Group w maju 2021 roku, produkuje GREENSTEEL – stal z pieca elektrycznego, wytwarzaną z poszanowaniem środowiska naturalnego. Następnie powstają z niej blachy grube. Część blach wykorzystywana jest już na miejscu do produkcji prefabrykatów dla przemysłu maszynowego, energetycznego i budowlanego, w tym elementów maszyn, wież wiatrowych i zbiorników ciśnieniowych.

Do 2020 r. w Częstochowie produkowano około 2 500 ton prefabrykatów miesięcznie. Kiedy linia została zawieszona z powodu wcześniejszych problemów finansowych, 72-osobowa załoga Oddziału Prefabrykacji pracowała w innych częściach huty. W listopadzie wznowiono produkcję. Liberty Częstochowa posiada wszystkie certyfikaty niezbędne do wytwarzania prefabrykatów, a pierwsze zamówienie do jednego ze stałych klientów jest realizowane.

Kiedy uda się osiągnąć poprzedni poziom produkcji, powinno być możliwe zwiększenie zatrudnienia w zakładzie do ponad 100 pracowników. Cała huta należąca do Liberty Częstochowa zatrudnia obecnie niemal 1200 osób.

– Czeka nas bardzo dużo pracy, aby odbudować pozycję na rynku, ale już otrzymujemy zapytania od klientów, dla których produkowaliśmy w przeszłości, i liczymy, że będą kolejne. Jesteśmy dobrej myśli i gotowi do pracy – ocenił Robert Gierliński, szef Działu Zarządzania Realizacją Zamówień Prefabrykatów Liberty Częstochowa.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -