fbpx
Strona głównaPolecaneHotele otwarte w połowie lutego? Jest taka szansa

Hotele otwarte w połowie lutego? Jest taka szansa

Jak podał dzisiaj RMF FM, być może 14 lutego rząd ogłosi częściowe zniesienie kolejnych obostrzeń. Rozważane jest podobno otwarcie hoteli.


Pod koniec stycznia przedłużono większość obowiązujących wcześniej ograniczeń, robiąc wyjątki jedynie dla handlu oraz wybranych placówek kulturalnych. Od wczoraj otwarto sklepy w galeriach handlowych, zniesiono tzw. godziny dla seniorów oraz dopuszczono działalność galerii sztuki i muzeów. Spodziewane “odmrożenie” innych dziedzin nie nastąpiło. Zamknięcie gastronomii, klubów fitness, stoków narciarskich, gastronomii czy też właśnie hoteli przedłużono do 14 lutego.


Jak poinformowała stacja, rząd zdecyduje się na ewentualne otwarcie hoteli w połowie miesiąca po analizie sytuacji epidemicznej u naszych sąsiadów, w Czechach i Niemczech.


Także biorąc pod uwagę rozwój epidemii w kraju i za granicą, rząd będzie rozważał również ewentualny powrót do szkół starszych uczniów (dzieci z klas I-III już uczą się stacjonarnie). Decyzji w tej sprawie nie należy się jednak spodziewać w lutym. Pytany przez media o powrót uczniów do szkół, minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział w poniedziałek, że stacjonarna nauka zostanie przywrócona nie wcześniej niż w marcu.

(zdjęcie ilustracyjne pixabay)

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here