fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneMiędzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego "Hot Jazz Spring" wystartuje w Częstochowie 3...

Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego „Hot Jazz Spring” wystartuje w Częstochowie 3 września

I choć przyzwyczailiśmy się, że „Hot Jazz Spring” odbywa się w czerwcu, tegoroczna edycja przypada na wrzesień. Wszystko przez pandemię koronawirusa, która uniemożliwiła organizację ubiegłorocznej imprezy.

To już 16. edycja Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Hot Jazz Spring” organizowanego wspólnie przez Polskie Stowarzyszenie Jazzu Tradycyjnego oraz Filharmonię Częstochowską. Zazwyczaj impreza (nazywana przez wielu najlepszą tego typu w kraju) odbywała się w czerwcu. Tegoroczna odsłona – ze względów pandemicznych – została przesunięta na wrzesień. Zapewni to powiem wiosny na końcówkę kalendarzowego lata. Tu dodajmy, że w ogóle koronawirus zamieszał ostro w historii festiwalu, bowiem uniemożliwił organizację go w 2020 r. Fani jazzu czekają więc na te trzy dni od dawna!

Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego "Hot Jazz Spring" wystartuje w Częstochowie 3 września 1
XVI Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego „Hot Jazz Spring” (mat. prasowe)

Festiwal rozpocznie Parada Nowoorleańska

Międzynarodowy festiwal rozpocznie się w piątek, 3 września o godz. 18. Inauguracją – zgodnie z tradycją- będzie Parada Nowoorleańska, która wyruszy z pl. Biegańskiego, by dotrzeć do Placu im. Armstronga (jej finał wyznaczony będzie przy pomniku wybitnego muzyka).

Koncert inauguracyjny zaplanowano na godz. 19 w sali koncertowej filharmonii. Wystąpią: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej pod batutą Adama Klocka (dyrektora instytucji i samego festiwalu), Tim Kliphuis i Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet. Wymieniony tu holenderski skrzypek (znany z łączenia cygańskiego jazzu z muzyką klasyczną i folkową) odbierze w tym roku statuetkę Honorowego Swingującego Kruka.

O godz. 22 festiwal przeniesie się do mieszczącego się w gmachu filharmonii Jazz Klubu Five O’Clock, gdzie wystąpi Darek Ziółek Swing Collective.

Na finał będzie piknik na ul. Jazzowej

Na sobotę, 4 sierpnia organizatorzy zaplanowali najpierw koncert w filharmonii (godz. 19). Zagrają wówczas Five O’Clock Orchestra, której przewodzi Tadeusz Orgielewski – dyrektor artystyczny Hot Jazz Sprong oraz Dorrey Lin Lyles & Berlin Blues Allstar Band.

Z kolei o godz. 22 impreza znów przeniesie się do klubu, a atrakcją będzie występ zespołu TTador Swingtet.

XVI Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego „Hot Jazz Spring” zwieńczy „Piknik na ul. Jazzowej”, który zaplanowano na godz. 12.

Szczegółowe informacje (także dotyczące biletów) można znaleźć na stronach: www.hotjazzspring.eu, www.filharmonia.com.pl oraz psjt.pl.

Zuzanna Suliga

Czytaj także: Muzyczny happening pod częstochowskim pomnikiem Louisa Armstronga

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -