Młodzi piłkarze Victorii Częstochowa najlepsi w Herkules Cup 2020 w Pankach

Victoria Częstochowa i jej piłkarze wygrała XX Jubileuszowy Turnieju Halowej Piłki Nożnej Młodzików z rocznika 2009 „Herkules Cup 2020”.

Organizatorem corocznego turnieju był Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „Herkules” Truskolasy działający od 1999 roku przy Szkole Podstawowej im. Stanisława Ligonia w Truskolasach. Zawody rozegrane zostały jednak w hali sportowej sportowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Pankach, gdzie dyrektorem jest Stanisław Wrzesiński, zarazem prezes ULKS Herkules Truskolasy..

– W posiadającym 20-letnią tradycję halowym młodzieżowym turnieju, w przeszłości zwyciężał m.in.: Raków Częstochowa z legendarnym Zbigniewem Doboszem na trenerskiej ławce, a królami strzelców byli występujący obecnie na ekstraklasowych boiskach Maciej Gajos – przypomina Stanisław Wrzesiński.

W XX Jubileuszowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej Młodzików „Herkules Cup 2020” rywalizowało osiem drużyn z trzech powiatów: kłobuckiego, częstochowskiego i lublinieckiego. W grupie A z kompletem 3 zwycięstw wygrała Victoria Częstochowa. Drugie miejsce zajął Maraton Waleńczów (2 punkty). W grupie B z 9 punktami wygrała Akademia Piłkarska Lubliniec. Drugą pozycję zajął Orlik Blachownia. W półfinałach Victoria po dogrywce pokonała Orlik, a Akademia Sportowa Lubliniec ograła Maraton Waleńczów. W meczu o 3. miejsce Orlik po dogrywce okazał się lepszy od Maratonu i zajął 3. miejsce. W wielkim finale Victoria Częstochowa 4:0 pokonała Akademię Sportową Lubliniec. Trenerem zwycięzców był Adrian Pasieka. Najlepsza „piątka” turnieju: Filip Przybylski (Orlik Blachownia-br), Paweł Mańka (Akademia Sportowa Lubliniec), Wiktor Kałużyński (Orlik Blachownia), Aleksander Pasieka (Victoria Częstochowa), Szymon Kotarski (Klub Sportowy Panki).