fbpx
Strona główna Wiadomości Trafiłeś na kwarantannę i nie ma kto wyprowadzić twojego pupila? Pomoże grupa...

Trafiłeś na kwarantannę i nie ma kto wyprowadzić twojego pupila? Pomoże grupa “Pies w Koronie”

“Grupa wsparcia w czasie zagrożenia COVID-19” tak przedstawia się na Facebooku “Pies w Koronie”. Do ogólnopolskiej inicjatywy dołączyło już ponad 77 tys. osób.

“Jesteś na przymusowej kwarantannie lub poddajesz się samoizolacji, obawiasz się wyjść z domu, jesteś przeziębiony, chory, niepełnosprawny, masz małe dziecko i brak rąk do pomocy, ale masz psa lub inne zwierzątko – NIE BÓJ SIĘ POPROSIĆ O POMOC. Chcesz i możesz POMÓC wyprowadzić psa lub przejąć tymczasową opiekę nad zwierzęciem – napisz!” – ogłasza się na Facebooku publiczna grupa wsparcia “Pies w Koronie”. Należy do niej już ponad 77 tys. osób z całej Polski. Pomoc ma charakter nieodpłatny.

“Nasze działania na rzecz przeciwdziałania skutkom COVID-19 mają charakter wolontaryjny – pomoc wykonywana jest ochotniczo i bez wynagrodzenia, zgodnie z obowiązującym prawem. Nie wyrażamy zgody na powielanie naszej inicjatywy. Zależy nam, żeby osoby szukające pomocy od razu wiedziały gdzie ją otrzymają, dlatego wkładamy mnóstwo pracy w promowanie naszej grupy, kontakt z mediami itd. Nie popieramy tworzenia kolejnych grup o tej tematyce. Powielanie tej inicjatywy, mimo dobrych chęci, będzie miało skutek odwrotny do zamierzonego – wprowadzi zamęt, osoba szukająca wsparcia zagubi się w gąszczu podobnych grup, a dublowanie tych samych postów utrudni znalezienie rzeczywistej pomocy. Jeżeli chcesz nas wesprzeć udostępnij naszą grupę, lub dostępne w internecie grafiki na temat braku zagrożenia wirusem od zwierząt” – apelują inicjatorzy.

O pomoc proszą osoby z całego kraju zamieszczając zdjęcie czworonoga, miasto i dzielnicę, a także informując o tym, do kiedy trwa dana kwarantanna i jak długo należy pieska wyprowadzać.

Link do grupy na Facebooku – www.facebook.com/groups/654422091958462. Oficjalna strona wydarzenia dostępna jest zaś pod adresem pieswkoronie.org

Redakcja

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here