Grudzień w “Karolince”

0
239

Grudzień w kinie to czas obfity w bajki i komedie romantyczne. W lublinieckim Kinie „Karolinka” będzie jednak trochę bardziej różnorodnie. Warto wpaść do kina, by odetchnąć od świątecznego szaleństwa. Co widzowie znajdą w grudniowym repertuarze?
Na ekranie Kina „Karolinka” pojawią się filmy, które zadowolą zarówno małych, jak i dużych kinomanów.  Dzieci na pewno ucieszą się z możliwości oglądania kolejnej części przygód Anny i Elsy  w „Krainie Lodu 2” – kto nie zdążył obejrzeć bajkowego hitu w dniu premiery, jeszcze spokojnie zdąży!  Z myślą o najmłodszych w lublinieckim kinie pojawi się również „Baranek Shaun. Farmageddon” –  znowu widzowie będą mogli podglądać perypetie uroczego baranka, którego odwiedzą… kosmici! Jak skończy się to spotkanie?  „Śnieżna paczka” to jeszcze jedna bajkowa propozycja – grupa zwierząt bardzo dobrze odnajdujących się w zimowych klimatach, będzie próbowała powstrzymać złego Morsa, który chce… roztopić koło podbiegunowe. Czy to mu się uda?

Grudzień w "Karolince" 1

W repertuarze Kina „Karolinka” w grudniu pojawia się też film „Jestem M.Misfit”, który już zyskał popularność wśród młodzieży. Dlaczego? Jego bohaterką jest nastolatka – Julia Morska. Poznajemy ją, kiedy mieszka w USA. Z dnia na dzień rodzice podejmują decyzję o powrocie do Polski. Czy Julia odnajdzie się w tej zupełnie nowej rzeczywistości? Dla całej rodziny polecić możemy film „Jak zostać świętym Mikołajem”. Twórcy filmu zabierają widzów do odległej Grenlandii, na spotkanie z… rodziną świętego Mikołaja.

Dla dorosłych kinomanów mamy naprawdę różnorodne propozycje. Najpierw „Last Christmas” – komedia romantyczna, pełna zwrotów akcji, oczywiście –  ze świętami w  tle!  Film „Doktor Sen” powinien zobaczyć każdy, kto ma w pamięci „Lśnienie” Stanleya Kubricka. Jest to bowiem opowieść o Dannym – synu pisarza, granego wówczas przez Jacka Nicholsona. Na ekranie Kina „Karolinka” w grudniu pojawi się również głośny film „Nieplanowane”.

Na koniec – dwie polskie propozycje. „Jak poślubić milionera?”, czyli filmowy poradnik dla wszystkich, którzy szukają szczęśliwych związków. Na ekranie gwiazdorska obsada: Małgorzata Socha, Małgorzata Foremniak, Mikołaj Roznerski, Wojciech Mecwaldowski. W kryminalnej komedii „Futro z Misia” przeniesiemy się do Zakopanego, gdzie działa… podhalańska mafia! Na ekranie Cezary Pazura, Michał Milowicz, Olaf Lubaszenko!

Szczegółowy repertuar na stronie www.mdk.lubliniec.pl

(Źródło: MDK Lubliniec)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here