13 czerwca otwieramy granice dla Unii Europejskiej.

0
360

Od najbliższej soboty 13 czerwca będzie można swobodnie podróżować i przekraczać granice wewnętrzne Unii Europejskiej.

Powracający do kraju Polacy nie będą musieli odbywać obowiązkowej kwarantanny. Również mieszkańcy Unii Europejskiej będą mogli bez przeszkód wjeżdżać do Polski. Spowodowane jest to zniesieniem kontroli na granicach wewnętrznych UE.

Podjęliśmy decyzję o otwarciu granic. Od 13 czerwca granice będą otwarte dla państw Unii Europejskiej – powiedział premier Mateusz Morawiecki. – Ograniczamy decyzję na razie do państw UE. Potrzebne są nam jak najszybciej kontakty z tymi krajami, żeby powróciły do poprzedniego stanu – dodał premier.

W nocy z 12 na 13 czerwca Polska przywraca pełny ruch graniczny. Od tego momentu służby graniczne przy zachowaniu wszelkiej ostrożności będą przeprowadzać wyrywkowe kontrole. Oznacza to, że będzie można wjeżdżać i wyjeżdżać z Polski bez odbycia kwarantanny.

Swoje granice dla Polaków już otworzyły Chorwacja, Włochy i Bułgaria. Z dniem dzisiejszym również Litwa.
Od 15 czerwca swoje granice powinny także otworzyć dla turystyki takie państwa jak Grecja, Czechy, Austria, Niemcy, Francja, Estonia oraz Łotwa. Cypr otwiera swoje granice dla turystów od 20 czerwca, a Hiszpania od lipca.

Granice zewnętrzne UE pozostają dalej zamknięte.

13 czerwca otwieramy granice dla Unii Europejskiej. 1
(Fot: KPRM)

(Źródło: KPRM)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here