Gramy z Jurkiem Owsiakiem

0
328

W niedzielę 12 stycznia 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Częstochowa ponownie przyłącza się do Finału propnując szeref wydarzeń. Oto część propozycji przygotowanych na 28. Finał WOŚP. Szczegóły na stronie częstochowskiego sztabu Orkiestry: http://www.facebook.com/wosp.czestochowa/.

Gramy z Jurkiem Owsiakiem 1


Ikarusem na 28 finał WOŚP
Częstochowski Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie zapraszają na okolicznościowy przejazd z okazji 28 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
12 stycznia pomiędzy godzinami 11 a 19 autobus Ikarus będzie kursować na okrężnej trasie. Start i koniec pod częstochowskim Ratuszem na placu Biegańskiego
Trasa przejazdu: PLAC BIEGAŃSKIEGO – II Aleja NMP – Katedralna – Stary Rynek – Garibaldiego – Wilsona – II Aleja NMP – Wolności – Sobieskiego – Pułaskiego – Aleja Jana Pawła II – Dąbrowskiego – PLAC BIEGAŃSKIEGO (zatrzymywać będziemy się na wszystkich przystankach na trasie). W autobusie kwestować będą członkowie Częstochowskiego Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej w roli wolontariuszy WOŚP.

Gramy z Jurkiem Owsiakiem 2


Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kręgielni Scout
Kręgielnia & Wrotkarnia Scout w Częstochowie (ul. Drogowców 12) zaprasza na 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Start w najbliższą niedzielę, 12 stycznia od godziny 11.
W programie:
11:00-16:00

 • gra w kręgle
 • jazda na wrotkach
 • wyścig na hulajnogach
 • gry i zabawy m. in. street basketball, dart
 • mecz hokejowy
 • konkursy dla dzieci: przeciąganie liny, wyścig w workach,
  przechodzenie pod tyczką
  16:00 – 17:00 Warsztaty bowlingowe
  17:00 – 18:00 Nauka jazdy na wrotkach/ rolkach
  Podczas wydarzenia będzie można zobaczyć mini wystawę obrazów częstochowskich artystów oraz posłuchać Egzotycznej Muzyki na żywo. Organizatorzy zapewniają ponadto smaczne przekąski i napoje.
  Pomaganie upiększa
  Salon fryzjerski “Alter Ego” (ulica św. Rocha 28,) zaprasza w niedzielę, w godzinach 11-17 do skorzystacie z usług fryzjerskich za datek wrzucony do puszki WOŚP.
  Parada SERC
  Już po raz czwarty WOŚP w Częstochowie zaprasza do udziału w P A R A D Z I E S E R C . Start niedziela, godzina 11.30 Plac Daszyńskiego. Przemarsz z sercami w kierunku Placu Biegańskiego. Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą trąbek, gwizdków, bębenków oraz wszystkiego, co robi hałas.
  Zabytkowym tramwajem na Finał
  Rada Dzielnicy Wrzosowiak we współpracy z CKMKM i MPK w Częstochowie sp. z o. o. zaprasza na okolicznościowy przejazd z okazji 28 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
  12 stycznia pomiędzy godzinami 11:30 a 18:30 będzie kursował tramwaj Konstal 102Na na trasie Z3 Promenada Niemena – Stadion Raków. W tramwaju będą kwestować Radni Dzielnicy Wrzosowiak w roli wolontariuszy WOŚP.
  Paintball z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy – Fort Belweder
  Niedziela, godzina 9.30, Paintball FORT Belweder, Latosówka, ul: Leśna 28.
  Wpisowe 20 zł lub więcej – datek do puszki WOŚP. Wypożyczenie sprzętu do gry – Mundur, Maska, Marker Paintball- 30 zł, z czego połowę organizatorzy przeznaczają na wsparcie orkiestry.
  Kulki na grze będą w cenie 30 zł za worek 500 sztuk, dla członków Stowarzyszenia Belweder 25 zł worek 500 sztuk.
  Zapraszamy na Plac Biegańskiego
  Głównym punktem wydarzeń 28. Finału będzie jak Plac Biegańskiego. Jak co roku nie zabraknie tam koncertów na scenie.
  Będzie muzyka na żywo. Na scenie wystąpią zespoły Rastafajrant, PasiBrzuchy, Pogoria i Zouzy, a gwiazdą wieczoru będzie Tabu ze swoją mieszanką reggae, muzyki ska i elementów bałkańskich. Kulminacją wieczoru będzie ,,Światełko do Nieba” o godz. 20. Organizatorzy WOŚP będą rozdawać zimne ognie.
  Pozostałe imprezy towarzyszące:
  Tajemniczy Ogród – 11-12.01 – pizza w kształcie serca za 20zł, wszystko ląduje do puszki WOŚP
  Nurkowanie 2x5zł -12.01 13:15-16:15 – basen KB
  4 łapy – 12.01 10-13 – badania zwierzaków za wrzutę do puszki
  Szafa gra – cały czas do niedzieli 12.01 – kiermasz książek
  Strzelnica CSS Częstochowa – 12.01 – Turniej strzelecki za wrzutę do puchy
  Częstochowianie mogą przekazywać datki na Orkiestrę zarówno wolontariuszom kwestującym na ulicach miasta, ale także wrzucać pieniądze do puszek wystawiomych w różnych punktach Częstochowy.
  Puszki znajdują się w następujących miejscach: Gentelmen Barber Częstochowa, KMP, Szuflada Pub, Klubokawiarnia Pestka, Sklep Spożywczy WYSPA, Bonsai Sushi, Lewiatan Biała, Lewiatan Zapolska, Muscle Power, 2 koty cafe, Pasmatex, Lewiatan Barbary, Lewiatan Mstowska ,U la la Salon fryzjerski, Buła z jajem ,SPRS Tattoo oraz Conaser zapiekanki z pieca.
  Orkiestra poza Częstochową
  Jeśli warunki atmosferyczne pozwolą to w Olsztynie będzie kolorowo za sprawą balonów na ogrzane powietrze podczas 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Olsztynie.
  W Olsztynie nad Ruinami Zamku odbędzie się Konkurs Key Grab – ekipy balonowe będą nalatywały nad Ruiny Zamku w Olsztynie, podejmą próby przebicia balonu zatkniętego na Wieży Sołtysiej.
  Każda ekipa startuje z wybranego miejsca. Celem jest nalecenie nad Ruinami Zamku.
  godz. 11.30 – odprawa ekip balonowych
  godz. 12.00-14.00 czas nalatywania balonów nad Ruiny Zamku.
  Do Finału przyłącza się również Blachownia. Miejski Dom Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają Państwa 12 stycznia do udziału w 28. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Blachowni.
  Wydarzenie rozpoczyna się wielkim morsowaniem o godz. 11 nad zalewem przy ul. Wczasowej. Od godz. 16 wszyscy bawią się w Hali Sportowej OSiR przy Sportowej 1. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci i dorosłych. W programie m.in. przedstawienie “Noc w muzeum” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Blachowni, występy zespołu Flow, i Młodzieżowej Orkiestry Dętej.
  Tradycyjnie odbędą się także licytacje, a wśród fantów m.in. koszulki, kalendarze, sesja zdjęciowa, fotobudka do wypożyczenia na własną imprezę, obiad dla czterech osób, kolacja walentynkowa, a nawet zabieg stylizacji rzęs i diagnostyka komputerowa motocykla.
  Zabawa zakończy się wieczorem Światełkiem do Nieba i wielkim ogniskiem z kiełbaskami.
Gramy z Jurkiem Owsiakiem 3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here