Gminny szachowy Dzień Dziecka w Koziegłowach

0
363
fot. UG w Koziegłowach

GKS Koziegłowy ze wsparciem Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy oraz Dyrekcji Zespołu Szkół w Koziegłowach został zorganizowany Gminny Szachowy Dzień Dziecka.

Turniej ten odbył się 6 czerwca w Zespole Szkół w Koziegłowach, a wzięło w nim udział 26 uczestników ze szkół z terenu gminy Koziegłowy.

Gracze zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe: klasy 0-4 i klasy 5-8. Turniej rozegrany został na dystansie 9 partii w tempie 15 minut na uczestnika. W kategorii klas 0-4 zwyciężył Ryszard Wcisło, uczeń klasy 4 ZS w Koziegłowach. W klasach 5-8 wygrał niepokonany od lat Dominik Jagiełło. Został także wyłoniony najmłodszy uczestnik turnieju. Był nim Ksawery Leśniak, uczeń przedszkola SPSK w Mysłowie.

Ten, kolejny już turniej, który został zorganizowany w szkole był bardzo udany. W szczególności cieszyła postawa najmłodszych zawodników, którzy dopiero wchodzą w świat szachów. Dla wielu z obserwujących, którzy po raz pierwszy oglądali turniej szachowy, to duże zaskoczenie, że przez tak długi czas bo przez około 5-6 godzin uczestnicy musieli być w pełni skoncentrowani.

„Ten, kolejny już turniej zorganizowany w szkole był bardzo udany. Szczególnie cieszy postawa najmłodszych zawodników, którzy dopiero wchodzą w świat szachów. Dla wielu z obserwujących, którzy po raz pierwszy oglądają turniej szachowy, jest dużym zaskoczeniem, że przez tak długi czas (5-6 godzin) uczestnicy muszą być w pełni skoncentrowani. Gra w szachy to nie tylko zabawa, lecz naprawdę duży wysiłek dla zawodników. Jak w każdym sporcie, gra powinna sprawiać przyjemność zawodnikom, zwłaszcza tym najmłodszym. Dziękujemy wszystkim za udział w turnieju, jak również wszystkim rodzicom i opiekunom, którzy w czasie trwania imprezy stanowili nieocenioną pomoc. Mamy nadzieję, że turniej ten będzie już tradycją w naszej szkole i zachęci uczniów do liczniejszego udziału w tej pięknej królewskiej grze” – powiedział  Tomasz Myga, prezes GKS Koziegłowy.

Gminny szachowy Dzień Dziecka w Koziegłowach 1
fot. UG w Koziegłowach

Wyniki turnieju:

Klasy 0-4:

Ryszard Wcisło (klasa 4) – ZS w Koziegłowach
Filip Szatan (klasa 2) – SP w Cynkowie
Bronisław Wróbel (klasa 3) – ZS w Koziegłowach

Klasy 5-8:

Dominik Jagiełło (klasa 7) – ZS w Koziegłowach
Kamil Białas (klasa 5) – ZS w Koziegłowach
Paweł Pisula (klasa 8) – SPSK w Winownie

K KIK