fbpx
Strona głównaWiadomościRegionGmina Mstów pozyskała środki z programu „Cyfrowa Gmina” finansowanego z Funduszy Europejskich.

Gmina Mstów pozyskała środki z programu „Cyfrowa Gmina” finansowanego z Funduszy Europejskich.

Wartość grantu dla gminy Mstów wynosi ponad 325 tysięcy złotych. ​​Dofinansowanie można było otrzymać na zadania związane z cyfryzacją urzędów samorządowych i jednostek im podległych.

Chodzi m.in. o nabycie sprzętu IT i oprogramowania, a także licencji niezbędnych do realizacji e-usług, pracy i edukacji zdalnej.

Głównym celem projektu jest wsparcie rozwoju cyfrowego instytucji samorządowych oraz zwiększenia cyberbezpieczeństwa.
Zapewnienie bezpieczeństwa danych, które są przetwarzane w systemach, dbałość o to, by dostęp do danych miały tylko osoby, które są do tego upoważnione, zabezpieczenie danych przed próbami ataku hakerskiego, to tylko niektóre zagadnienia związane z szeroko pojętym cyberbezpieczeństwem.

Pieniądze otrzymane przez Gminę Mstów zostaną przeznaczone na zakup serwera, sprzętu IT oraz na zakup specjalistycznego oprogramowania. W wydatkach uwzględniono również zadbanie o edukację cyfrową, szkolenia i usługi informatyczne w zakresie wdrożenia i serwisowania sprzętu.
Wzmocnienie zaplecza cyfrowej infrastruktury w Urzędzie Gminy Mstów, przyczyni się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa danych cyfrowych i efektywniejszego działania urzędu.
Więcej informacji na temat programu „Cyfrowa Gmina” można znaleźć na stronie:https://www.gov.pl/web/cppc/cyfrowa-gmina

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -