fbpx
Strona głównaPolecane"Gierkówka" w Częstochowie do przebudowy. Remont rusza w poniedziałek

“Gierkówka” w Częstochowie do przebudowy. Remont rusza w poniedziałek

“Gierkówka” w Częstochowie do przebudowy. Remont rusza w poniedziałek. Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie wprowadza spore zmiany w organizacji ruchu. Warto się z nimi zapoznać.

W poniedziałek rozpoczyna się zapowiadana od miesięcy modernizacji alei Wojska Polskiego. MZD wprowadziło w związku z tym liczne zmiany w organizacji ruchu w kilku miejscach na dawnej DK1.

Do końca tego tygodnia trwało oznakowywanie miejsc objętych remontem. Z początkiem lipca wyprowadzono z al. Wojska Polskiego autobusy MPK, a na trasie wytyczono czasowe zwężenia i zdemontowano dzielące pasy bariery energochłonne, by móc przerzucać ruch na dowolną nitkę trasy.

Już 2 sierpnia na dobre zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu związane z rozpoczęciem realizacji inwestycji przebudowy al. Wojska Polskiego (DK91). Do tej pory na trasie, z której zniknęły już autobusy, dokonywano czasowych zwężeń i demontowano dzielące jezdnie bariery energochłonne, by móc przerzucać ruch na dowolną nitkę trasy.

Zmian będzie wiele, dlatego MZD apeluje, aby uważać na oznakowanie i nie jeździć „na pamięć”.

Jak będzie wyglądać aleja po przebudowie, pokazano udostępniając wizualizację dwóch ważnych skrzyżowań w ciągu al. Wojska Polskiego – na wysokości obecnej estakady oraz na skrzyżowaniu przy Galerii Jurajskiej.

Założenia tymczasowej organizacji ruchu w pierwszym etapie przebudowy alei Wojska Polskiego będą następujące:

• Od węzła „al. Jana Pawła II – al. Wojska Polskiego” do skrzyżowania al. Wojska Polskiego – Krakowska – Rejtana prace w al. Wojska Polskiego będą odbywać się na jezdni „kierunek Katowice” wyłączonej z ruchu, ruch w obu kierunkach w ciągu al. WP będzie na tym odcinku odbywał się na jezdni „kierunek Warszawa”. Ponadto: możliwy pozostanie wjazd z al. WP w ul. Legionów i wyjazd z Legionów w al. WP – prawo skręty. Niemożliwy będzie wjazd z ul. Legionów w al. WP i z al. WP w Legionów na lewoskrętach. Możliwy pozostanie zjazd z al. WP w ul. Krakowską – prawo skręt, niemożliwy będzie wyjazd z ul. Krakowskiej w al. WP – prawoskręt, niemożliwy będzie zjazd z al. WP w ul. Krakowską – lewoskręt. Zamknięty zostanie wyjazd i wjazd w ul. Rejtana oraz przejazd przez skrzyżowanie na relacji Rejtana – Krakowska w obu kierunkach.

• Od skrzyżowania al. Wojska Polskiego z ulicami: Krakowską i Rejtana do skrzyżowania al. WP z al. Pokoju i ul. Jagiellońską prace w al. Wojska Polskiego będą odbywać się na jezdni „kierunek Warszawa” wyłączonej z ruchu, ruch w obu kierunkach w ciągu al. WP będzie na tym odcinku odbywał się na jezdni „kierunek Katowice”. Ponadto: możliwy pozostanie zjazd i wyjazd na łączeniach al. WP z ulicami: Bór, Równoległą i Powstańców Śląskich – prawoskręty, możliwy będzie przejazd pod wiaduktem na relacji Bardowskiego – Bór , niemożliwy będzie wyjazd w al. WP z łącznicy z ul. Bór.

• Zamknięta dla ruchu górą w ciągu al. WP zostanie estakada. Ruch na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego, al. Pokoju i ul. Jagiellońskiej będzie odbywał się dołem.

• Od skrzyżowania al. WP z al. Pokoju i ul. Jagiellońską do skrzyżowania al. WP z ul. Rakowską prace w al. Wojska Polskiego będą odbywać się na jezdni „kierunek Katowice” wyłączonej z ruchu, ruch w obu kierunkach w ciągu al. WP będzie na tym odcinku odbywał się na jezdni „kierunek Warszawa”. Ponadto: niemożliwe będą wjazdy i wyjazdy na łączeniach al. WP z ulicami: Brzozową i Bohaterów Katynia, niemożliwy będzie zjazd z al. WP w ul. Rakowską z jezdni „kierunek Katowice”, a możliwy pozostanie zjazd i wyjazd na łączeniu al. WP „kierunek Warszawa” z ul. Limanowskiego.

• Możliwe będzie przejście przez wszystkie kładki dla pieszych nad al. Wojska Polskiego, niemożliwe będzie przejście pod al. Wojska Polskiego na wysokości ul. Wesołej.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here