fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaGaleria Jurajska. "Motoserce" i koncert Małgorzaty Ostrowskiej już 2 września

Galeria Jurajska. „Motoserce” i koncert Małgorzaty Ostrowskiej już 2 września

Zbiórka krwi, motocykle, a na finał koncert legendy polskiego rocka – Małgorzaty Ostrowskiej. Do Galerii Jurajskiej po raz pierwszy zawita akcja „Motoserce” – łącząca ideę niesienia pomocy i dobrą zabawę w rodzinnym gronie.

Krew potrzebna jest zawsze. Nie istnieje jej substytut, nie da się jej zastąpić. Stąd tak ważne są akcje krwiodawstwa, dzięki którym uzupełniane są zapasy tego drogocennego płynu. Także częstochowska Galeria Jurajska zachęca do niesienia pomocy.

Okazja nadarzy się już w sobotę, 2 września. Wszystko w ramach akcji „Motoserce”, która zawita do centrum handlowego po raz pierwszy. Na Bulwarach Jurajskich zorganizowana zostanie wielka zbiórka krwi, do której może przyłączyć się każdy. Wystarczy odwiedzić krwiobus, który zaparkuje przed Jurajską i poświęcić kilka minut. Warto, bo jedna porcja oddanej krwi ratuje życie nawet trzem osobom! Zbiórka potrwa od godz. 10 do 15.

Galeria Jurajska. "Motoserce" i koncert Małgorzaty Ostrowskiej już 2 września 1
mat. Galerii Jurajskiej

Wydarzeniu towarzyszyć będą też liczne atrakcje. Odwiedzając Bulwary Jurajskiej będzie można zobaczyć pokazy ratownictwa medycznego, dzięki którym zebrani dowiedzą się tego, jak nieść pomoc potrzebującym. Swoje umiejętności zaprezentują także strażacy oraz Wojsko Polskie. Nie zabraknie także konkursów z nagrodami i zabaw dla najmłodszych. To wszystko zaplanowano od godz. 12 do 15.

Nie zabraknie też muzycznych atrakcji! O godz. 16 na specjalnie przygotowanej scenie wystąpi śląski zespół HAYA. Godzinę później zagra grupa Rapto Łapto. Z kolei o godz. 18.15 publiczność będzie mogła posłuchać Renegady RATM Tribute. Szykuje się więc spora dawka dobrego rocka!

A to dopiero rozgrzewka, bo o godz. 20 na scenie wystąpi gwiazda imprezy, czyli Małgorzata Ostrowska. Legendarna wokalistka obecna jest na estradzie od ponad 40 lat. W latach 1981-1991 stała za mikrofonem kultowego zespołu Lombard. Dziś stawia na solową karierę i na koncie ma 10 autorskich płyt. W Częstochowie przypomni pewnie takie kawałki jak „Tak mało czasu”, „Tak jak pierwszy raz”, „Ziemia w ogniu” czy „Meluzyna”.

Jednak to nie wszystkie atrakcje „Motoserca”. Od 28 sierpnia do 1 września na pasażu w Galerii Jurajskiej, w rejonie salonu Empik będziecie mogli zobaczyć motocykle, na jedynej w swojej rodzaju wystawie. Nie zabraknie także zabytkowych pojazdów. Będzie to dobra okazja by dowiedzieć się więcej o historii ruchu motocyklowego na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i na Śląsku.

Wszystkie wydarzenia mają charakter otwarty. Wstęp jest bezpłatny! Więcej na” www.galeriajurajska.pl

Warto dodać, że akcja „Motoserce” odbywa się już po raz piętnasty. Ogólnopolską akcję organizują kluby zrzeszone w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych MOTOSERCE. Do tej pory dzięki wydarzeniom zebrano blisko 37 tys. litrów krwi!

red., mat. Galerii Jurajskiej

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV