fbpx
Strona głównaPolecaneFundamenty gotowe, teraz kolejne etap budowy Domu Oczami Brata

Fundamenty gotowe, teraz kolejne etap budowy Domu Oczami Brata

Fundamenty gotowe, teraz kolejne etap budowy Domu Oczami Brata.

Na działce Fundacji Oczami Brata, przy ul. Brzezińskiej 57/59 w Częstochowie odbyła się uroczystość podpisania i wmurowania aktu erekcyjnego budowy Domu Oczami Brata.
Tym samym fundacja, która opiekuje się dorosłymi osobami z niepełnosprawnością intelektualną zakończyła pierwszy etap budowy domu, w którym jej podopieczni znajdą schronienie. Wylano już fundamenty pod budynek, teraz przyszedł czas na kolejny etap inwestycji.

Fundamenty gotowe, teraz kolejne etap budowy Domu Oczami Brata 1


W uroczystości wzięli udział liczni zaproszeni goście, m.in. Poseł na Sejm RP Anna Milczanowska, Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, Członek Zarządu Województwa Śląskiego Izabela Domagała, Dyrektor Państwowego Funduszu Rehabilitacji Oddział w Katowicach Jan Wroński, Pełnomocnik Marszałka Województwa Śląskiego ds. osób niepełnosprawnych Jan Zieliński, Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach Grzegorz Sikorski, Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Antoni Długosz oraz Darczyńcy budowy Domu Oczami Brata -Joanna Klimas – firma Klimas Wkręt-met, firma Polpharma a także przyszli mieszkańcy domu, rodzice i uczestnicy zajęć fundacji, partnerzy i pracownicy fundacji.

Fundamenty gotowe, teraz kolejne etap budowy Domu Oczami Brata 2


Dom przy ul. Brzezińskiej to marzenie założyciela i prezesa Fundacji Pawła Bilskiego. Kiedy zakładał Fundację “Oczami Brata” zamierzał stworzyć przyjazne miejsce dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.


Znajdzie w nim schronienie 16 podopiecznych Fundacji. Obiekt przy ul. Brzezińskiej stanie się ich prawdziwym domem.
Do ich dyspozycji szykowane są przy ul. Brzezińskiej jedno- i dwuosobowe pokoje z łazienkami. W budynku docelowo znajdzie się także miejsce na biura organizacji oraz sale przeznaczona na prowadzenie zajęć warsztatowych.
Według projektu wybranego przez organizację, w budynku znajdzie się 8 pokoi jednoosobowych, 4 pokoje dwuosobowe, 2 salony z kuchnią i 3 sale wielofunkcyjne.
W budynku przewidziano także biura dla Fundacji oraz pomieszczenia na warsztaty terapeutyczne dl podopiecznych organizacji.

Fundamenty gotowe, teraz kolejne etap budowy Domu Oczami Brata 3


To duże i kosztowne przedsięwzięcie, dlatego Fundacja cały czas prowadzi zbiórkę na jego realizację.

Fundamenty gotowe, teraz kolejne etap budowy Domu Oczami Brata 4
Wizualizacja przyszłego pokoju w Domu Oczami Brata


Akcję budowy Domu można wspierać przez: https://www.siepomaga.pl/oczamibrata
Więcej informacji o budowie domu można przeczytać: http://domoczamibrata.pl/
(fot. Fundacja Oczami Brata)

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here