fbpx
Strona głównaPolecaneFundacja Oczami Brata rozpoczęła kolejny rok działalności. Dzisiaj obchodzi ósmą rocznicę śmierci...

Fundacja Oczami Brata rozpoczęła kolejny rok działalności. Dzisiaj obchodzi ósmą rocznicę śmierci swojego „Anioła” – Karola Bilskiego


Dzisiaj przypada ósma rocznica śmierci Karola Bilskiego – brata Fundatora i Prezesa Zarządu Fundacji Oczami Brata Pawła Bilskiego. To właśnie Karol Bilski stał się inspiracją do stworzenia organizacji pomagającej osobom niepełnosprawnym.
Dzisiaj założona na Jego cześć Fundacja obejmuje wsparciem ponad 150 osób z niepełnosprawnościami.

Fundacja Oczami Brata rozpoczęła kolejny rok działalności. Dzisiaj obchodzi ósmą rocznicę śmierci swojego „Anioła” - Karola Bilskiego 1
Karol BilskiDzisiejszy dzień wprawia nas nie tylko w zadumę i wspomnienia, ale również wywołuje w nas podziw i radość, ponieważ jest to już ósmy rok działalności naszej Fundacji – piszą przedstawiciele „Oczami Brata”. – Ostatnie lata, przyczyniły się do stworzenia – nie tylko w Częstochowie – profesjonalnego systemu wsparcia.


Jak zapowiada Fundacja, w swoim ósmym roku działalności pragnie kontynuować rozpoczętą w 2020 roku budowę Domu Oczami Brata, w którym powstaną mieszkania dla osób z niepełnosprawnością, rozwijać działalność Spółdzielni Socjalnej “Jasne, że alternatywa 21”, tworząc kolejne miejsca pracy dla osób z niepełnosprawnością.
Organizacja chce także poszerzyć działalność prowadzonego przez siebie od ubiegłego roku Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz jeszcze szerzej świadczyć usługi asystentury osobistej dla osób z niepełnosprawnością.


W planach mamy także reaktywację działań artystycznych i teatralnych zarówno w środowisku osób pełnosprawnych, jak i z niepełnosprawnością. Kontynuowane również będą działania wolontaryjne i animacja lokalna – przekazali członkowie Fundacji.

Działalność Fundacji Oczami Brata dostrzegają na co dzień nie tylko osoby niepełnosprawne i ich rodziny, ale także specjaliści. Częstochowska organizacja została dostrzeżona przez Stowarzyszenie Młodzieży RP oraz Ważne Sprawy w ramach programu “Kuźnia NGO” i uznana za jedną z najprężniej rozwijających się organizacji w Polsce, zarządzaną przez osoby młode.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -Politechnika Opolska