Fredrik Lindgren odwiedził miniżużlowców na torze przy ul. Brzegowej

W Częstochowie odbyła się runda eliminacji IMP w klasie 85-125 cc. Najlepszy z częstochowian Paweł Caban został sklasyfikowany na 9. pozycji.

W zawodach startowało 18 adeptów żużla. Wygrał Krystian Gręda z Falubazu Zielona Góra, który zdobył 14 punktów. Na podium znalazł się też Krzysztof Harendarczyk (Rybki Rybnik – 14 punktów) i Marcel Kowolik (Rybki Rybnik – 13 punktów).

W zawodach wzięło udział 5 zawodników Bocar Włókniarz Częstochowa. Najlepiej radził sobie Paweł Caban, który zdobył 7 punktów (2,2,t,2,1) i został sklasyfikowany na 9 pozycji. Na 10. miejscu był Alan Ciurzyński – 5 punktów (w,2,3,0,w). 13. pozycję zajął Jakub Korkus z 4 punktami (1,0,2,0,1). Igor Nabiałkowski zdobył 2 punkty (0,t,1,1,w) i sklasyfikowano go na 14. pozycji, a Dawid Rozpędek z 2 punktami (1,1,w,w,-) zakończył zawody na 15. pozycji.

Zmagania miniżużlowców oglądał zawodnik Eltrox Włókniarz Fredrik Lindgren. Szwed razem z prezesem Eltrox Włókniarz Michałem Świącikiem wręczał też najlepszym zawodnikom nagrody.