Franciszek Karczewski z Bocar Włókniarz Częstochowa wygrał w Lesznie w klasie 250cc

Franciszek Karczewski z Bocar Włókniarz Częstochowa okazał się najlepszym zawodnikiem podczas czwartkowych zawodów Pucharu Ekstraligi w klasie 250cc.

Franciszek Karczewski był jedynym reprezentantem częstochowskiego klubu. Spisał się jednak jak na „Lwa” przystało. W pięciu startach wygrał cztery wyścigi i raz przyjechał do mety drugi. Wywalczył w sumie 14 punktów i pierwsze miejsce w żużlowych zawodach.

Franciszek Karczewski ma 14 lat. Jest wielką inwestycją na przyszłość w częstochowskim Eltrox Włókniarzu. W Lesznie wyprzedził zawodników z Gorzowa, Leszna, Gniezna, Grudziądz, Torunia, Lublina, Rybnika i Wrocławia.