fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaDomWyposażenie wnętrzFotel gamingowy - czym kierować się przy jego doborze?

Fotel gamingowy – czym kierować się przy jego doborze?

Gracze komputerowi (ale też osoby, które spędzają sporo czasu przed ekranem monitora) powinni przed zakupem fotela gamingowego zwrócić uwagę na kilka kwestii. Krzesła do biurka nie należy bowiem wybierać z marszu.

Na rynku pojawia się coraz więcej ofert foteli gamingowych, jednak wiele z nich skupionych jest raczej na designerskim wyglądzie (który też poniekąd jest ważny), aniżeli na jakości, wygodzie i zdrowiu użytkownika.

Fotel gamingowy nie tylko dla graczy

Wbrew pozorom, krzesła gamingowe to świetna opcja nie tylko dla graczy. Należy wziąć pod uwagę fakt, iż są one tworzone dla osób, spędzających długie godziny przed komputerem. Do owego grona z pewnością należą ci, którzy pracują zdalnie lub w biurze.

Krzesło do biurka nie powinno być zwykłym taboretem, czy fotelem z wikliny. Mimo to, wielu z nas decyduje się właśnie na taki sposób spędzania czasu przed monitorem. Jest to bardzo niezdrowe podejście.

Fotel gamingowy - czym kierować się przy jego doborze? 1
Jaki fotel gamingowy wybrać?

Siedzisko a problemy zdrowotne

W fotelu gamingowym ważna jest przede wszystkim budowa, zapewniająca ergonomię (czyli odpowiednie podparcie pleców i karku), jak i komfort w czasie gry, która potrafi trwać wiele godzin. Dzięki właściwej konstrukcji krzesła użytkownicy wręcz odpoczywają podczas klikania.

Nieodpowiednio dobrany fotel po czasie mogą stać się powodem problemów zdrowotnych. Długotrwałe i systematyczne obciążenie kręgosłupa i mięśni grzbietu, a także mięśni stabilizujących kręgosłup i mięśni rąk, na które narażamy się spędzając czas na źle wyprofilowanym siedzisku, skutkuje bólami, problemami z koncentracją, a w dalszej perspektywie nawet trwałymi deformacjami kręgosłupa czy zwyrodnieniami stawów.

Jaki fotel gamingowy wybrać?

Jak wspomniano wcześniej najważniejsza jest ergonomia i komfort. Ale co przekłada się na te dwa aspekty? Bardzo ważne są kształt i wymiary siedziska oraz oparcia, obecność poduszek, które dają się regulować, a także szeroki zakres zmian położenia fotela ­ na to powinno się zwrócić szczególną uwagę.

Ogromna liczba osób ćwiczy i chodzi do specjalistów, aby nieco polepszyć stan swoich pleców, które są przeciążone po całym dniu pracy w niewygodnym i źle dostosowanym krześle biurowym. A właśnie w fotelach gamingowych stabilizacja pleców jest bardzo dobra.

Fotele gamingowe wpływają nader pozytywnie na tę część ciała, dzięki czemu zmniejszają nacisk, są bardziej stabilne, a dodatkowo pozwalają się zrelaksować i odprężyć. Warto też wspomnieć o funkcjonalności takiego rozwiązania, dzięki któremu podczas pracy można się ułożyć w pozycji leżącej.

Na koniec warto wspomnieć nieco o konkretnych modelach. Jeśli wygoda stanowi priorytet, warto rozważyć zakup IMBA Hunter, który nie dość, że jest komfortowy, to dodatkowo posiada świetny design. Ważna jest także funkcjonalność, którą na pewno zaoferuje krzesło IMBA Priest Red.

IMBA posiada także coś uniwersalnego, co łączy w sobie wszystkie punkty zaprezentowane wcześniej. IMBA King to fotel, który nie dość, że jest pięknie wykonany, stylowy, wytrzymały, to również wygodny. Posiada wszystkie aspekty, jakie powinien posiadać fotel gamingowy do pracy zdalnej. Wszystkie te fotele zamówisz na tej stronie: https://imbaseat.com/

Fotel gamingowy - czym kierować się przy jego doborze? 2
Jaki fotel gamingowy wybrać?

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -