Forma AZS Częstochowa lepsza od siatkarzy Talent Sferawent Cieszyn. To był mecz „na szczycie” i hit jesieni…

Siatkarze Forma AZS Częstochowa w kolejnym spotkaniu 1 ligi śląskiej mężczyzn w meczu „na szczycie” pokonali Talent Sferawent Cieszyn 3:0.

Forma AZS przed meczem z Taneln Sferawwent była na 1. miejscu w tabeli, a cieszynianie zajmowali wysokie 3. miejsce. Mecz był hitem kolejki oraz meczem rundy jesiennej. Gospodarze z Częstochowy nie byli gościnni. Dość gładko wygrali 3:0. Gracze Talent Sferawent trenowani przez Włodzimierza Madeja, byłego szkoleniowca m.in.: NKS-u Nysa, Volley Rybnik, AZS Gliwice oraz młodzieżowych reprezentacji Polski dość niemrawie rozpoczęli mecz. Forma AZS pierwszego seta wygrała 25:17.

Forma AZS Częstochowa lepsza od siatkarzy Talent Sferawent Cieszyn. To był mecz "na szczycie" i hit jesieni... 2

W drugiej partii goście prowadzili szybko 6:3 i kontrolowali przebieg wydarzeń do stanu 16:15. Od tego wyniku inicjatywę przejęli częstochowianie, którzy chwilę później prowadzili 19:17 i wygrali seta 25:20.

W trzecim secie podopieczni trenera Roberta Szczerbaniuka potwierdzili swoją dominację, wygrali znowu wyraźnie 25:17 i cały mecz 3:0. Tym samym 3 ważne punkty pozostały w Częstochowie.

Mimo, że Forma AZS była niegościnna na boisku to po meczu prezes Formy AZS Częstochowa Adam Stępniak zaprosił gości na obiad przygotowany przez swojego partnera Restaurację 68 z al. Armii Krajowej 68 (potrawy wydawane na wynos).

– Cieszymy się z dobrej gry i wygranej – mówi prezes AZS Częstochowa Adam Stępniak. – Gratuluję siatkarzom i trenerowi Robertowi Szczerbaniukowi zwycięstwa i tego, że nadal jesteśmy liderem w 1 lidze śląskiej. Dziękujemy drużynie z Cieszyna za walkę. Do zobaczenia w Cieszynie na rewanżu.

Forma AZS Częstochowa – Talent Sferawent Cieszyn 3:0 (25:17, 25:20, 25:17)

Forma AZS Częstochowa: Barczyk, Grajoszek, Wacek, Łapaj, Niczke, Bera, Szadkowski (libero) – Herman, Boruc. Trener. R. Szczerbaniuk.

Talent Sferawent: Raszka, Zając, Skotarek, Polok, Czyż, Chmiel, Białek (libero) – Głuszek, Ząber, Czapla. Trener. W. Madej.