fbpx
Strona główna Motoryzacja Ford Fiesta – radość z bezpiecznej i wygodnej jazdy

Ford Fiesta – radość z bezpiecznej i wygodnej jazdy

Ford Fiesta to od lat ulubione auto miejskie Polaków. Ten model Forda już dawno skradł serca kierowców. Nic dziwnego, auto zapewnia wygodną, bezpieczną jazdę, jest zwrotne, a jego wielkość w sam raz pasuje do miejskiego ruchu zapewniając jednocześnie kierowcy i pasażerom komfort podróżowania. Ford Fiesta, to numer jeden wśród najlepiej prowadzących się aut w swojej klasie.

Fiesta stale się zmienia, zapewniając kierowcy coraz wyższy komfort jazdy i bezpieczeństwo. Najnowsza wersja tego modelu łączy w sobie najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne z ładnym i funkcjonalnym wyglądem.

Nowy Ford Fiesta wyposażony został w wiele nowatorskich rozwiązać i inteligentnych technologii ułatwiających jazdę. Znalazły się w nim między innymi wspomaganie parkowania, aktywny tempomat, rozpoznawanie znaków drogowych czy system wspomagający utrzymanie pojazdu na pasie ruchu. Z tego względu jazda tym autem to czysta przyjemność. Łatwo się je prowadzi w każdych warunkach, zarówno w mieście, jak i poza nim.

Zupełnie nowy Ford Fiesta posiada szereg inteligentnych technologii stworzonych po to, aby chronić kierowcę, pasażerów oraz bagaż. Kluczowe funkcje i wyposażenie pojazdu to Pre-Collision Assist z funkcją wykrywania pieszych, układ wspomagania hamowania awaryjnego (EBA) oraz system stabilizacji toru jazdy przyczepy (TSA).

Nowatorski system zapobiegający kolizjom Pre-Collision Assist zastosowany w tym modelu Forda pozwala na zredukowanie siły zderzenia lub całkowite uniknięcie kolizji podczas jazdy w korkach ulicznych i z niską prędkością Jeśli system wykryje, że inny samochód jadący z przodu nagle się zatrzymał, automatycznie włącza hamulce w Fieście.

Adaptive Cruise Control, czyli adaptacyjny tempomat to system kontroli prędkości, który monitoruje drogę przed samochodem. Pozwala wybrać i utrzymywać prędkość (od 25 do 180 km na godzinę) z jaką chce jechać kierowca, a gdy wykryje pojazd znajdujący się przed samochodem, zwolni lub zahamuje, by zapewnić odpowiednią odległość między pojazdami. Gdy droga znów będzie pusta, system przywróci ustawioną prędkość.

To nie jedyne nowoczesne rozwiązanie zastosowane w tym modelu. Fiesta wyposażona została także m.in. w Ford SYNC 3 ze sterowaniem głosem, system audio B&O czy otwierany dach panoramiczny.

System Ford SYNC 3 to zaawansowany układ zapewniający bezproblemową łączność oraz możliwość obsługiwania telefonu, odtwarzacza muzyki i systemu nawigacji dzięki poleceniom głosowym lub za pośrednictwem 8-calowego kolorowego ekranu dotykowego.

Nowa Fiesta to jednak nie tylko wygodna i bezpieczna jazda, ale również więcej mocy, więcej wydajności i więcej przyjemności z jazdy.

Napęd Mild Hybrid, dostępny w  Fordzie Fiesta, bazuje na sprawdzonym, wielokrotnie nagradzanym silniku benzynowym EcoBoost o pojemności 1 litra i dostępny jest w dwóch wariantach mocy: 125 KM i 155 KM.

W przypadku silnika 1.0 EcoBoost Hybrid 125 KM jesteśmy w stanie uzyskać nawet 5% niższe zużycie paliwa w ruchu mieszanym w porównaniu z tradycyjnym benzynowym silnikiem o tej samej mocy, nie wyposażonym w układ Mild Hybrid. W ruchu miejskim ta różnica może sięgnąć nawet 10% na korzyść napędu Mild Hybrid.

Frank-Cars – Autoryzowany Dealer Forda proponuje obecnie Forda Fiestę z silnikiem 1.1 – 75 KM w atrakcyjnej cenie 52 900 zł, w ramach wyprzedaży rocznika 2020.

Częstochowski dealer poleca szczególnej uwadze kierowców dwie wersje Fiesty: Connected oraz Titanum. Czym się różnią, dla jakiego klienta będą odpowiednie, dowiedzieć się można odwiedzając salonmieszczący się w Częstochowie przy ul. Jagiellońskiej 147/151.

Szczegóły na stronie: www.frank-cars.pl.


- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here