Food trucki wracają na ulicę Reymonta

0
153
fot. UM w Radomsku

Przystanek Food Truck wraca na ulicę Reymonta w Radomsku. W majówkę w samym sercu miasta.

Od soboty 30 kwietnia do wtorku 3 maja. Przygotowane zostanie również kilka towarzyszących atrakcji.

W sobotę na rozpoczęcie będzie festiwal kolorów oraz baniek mydlanych. Zaczną symbolicznie od dwóch kolorów – niebieskiego i żółtego – na znak przyjaźni i wsparcia dla dzielnie walczącej Ukrainy. Zaproszeni są wszyscy, którzy lubią choć trochę się pobrudzić, bo jak głosi stare przysłowie dzieci są albo szczęśliwe, albo czyste. Jest to taka atrakcja, podczas której wychodzą niesamowite zdjęcia, więc jak najbardziej warto wybrać się na to wydarzenie z aparatem.  

W niedzielę muzycznie będzie Amerykańsko, bo najlepiej będzie pasowało do smakowitych burgerków. Zagrają weterani rocka, country oraz blues’a z kapeli Strefa 50. Będzie trochę ZZ Top, ciut Johnny’ego Casha i być może trochę zespołu Dżem oraz dużo dobrej idealnej muzyki do podróżowania stępem w stronę zachodzącego słońca.

Food trucki wracają na ulicę Reymonta 1
fot. wikipedia, Place i ulice, to charakterystyczne miejsce stacjonowania food trucków w przestrzeni miejskiej (Poznań).

Natomiast w poniedziałek odbędą się zawody na Najostrzejszego Mistrza Radomska. Zadaniem będzie zjedzenie burgera z wsadem z papryczki Carolina Reaper (Żniwiarz z Karoliny), jednej z najostrzejszych papryczek świata. Obecnym, niekwestionowanym mistrzem jest Jakub Saternus, który praktycznie połknął konkursowego burgera w 1 minutę i 42 sekundy. Dla przybliżenia skali jego wyczynu – papryczka Carolina Reaper ma moc, która porównywalna jest z bojowym gazem pieprzowym, a żeby zneutralizować ostrość należałoby rozcieńczyć ją w stosunku 1:1,641,183. Prawdopodobnie wystarczy tylko jedna kropla sosu z tej papryczki, na przyprawienie całego basenu dowolnej zupy, więc ma dość ogromną moc.

We wtorek, już na zakończenie, będzie bardzo swojsko oraz miejscowo. Zagra znana i lubiana Radomszczańska Kapela Podwórkowa.  

Nie jest jeszcze znany pełen skład dostępnych dań, które będą na majówkowym Przystanku Food Truck stoisk. Jak tylko pojawia nowe informacje na ten temat zaraz o tym powiadomimy.

K KIK