Filmowa historia miasta

0
269

Kino Studyjne OKF Iluzja zaprasza na kolejny seans w ramach cyklu “Filmowe spotkania z historią”. Na wtorek, 24 marca zaplanowano projekcję filmu pt. “Częstochowa lata 50-te XX wieku”.
Scenariusz do filmu napisał Zbisław Janikowski, obraz zrealizował Krzysztof Kasprzak, a montaż jest autorstwa Roberta Nawrota i Mateusza Nawrota.
Jak zapowiadają organizatorzy pokazu, w filmie zaprezentowane zostaną ważne wydarzenia, które miały miejsce w latach pięćdziesiątych, np. oddanie do użytku stalowni Huty im. Bolesława Bieruta, powstanie osiedla robotniczego przy Al. Pokoju, a także uruchomienie pierwszej linii tramwajowej w mieście. W filmie znajdą się również obrazy z wręczenia dyplomów pierwszym absolwentom Wyższej Szkoły Inżynierskiej (przyszłej Politechniki Częstochowskiej) oraz rozbudowę Politechniki Częstochowskiej. Pokazani zostaną piloci z częstochowskiego aeroklubu na lotnisku w Rudnikach oraz migawki w ważnego wydarzenia dla Polaków z 1956 r., gdy na Jasnej Górze uroczyście złożone zostały Jasnogórskich Ślubów Narodu w obecności ok. miliona wiernych.
Początek pokazu godzina 18.30. Wstęp jak zawsze wolny. Jak zwykle także liczy się kolejność zgłoszeń na seans, gdyż liczba miejsc na sali jest ograniczona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here