fbpx

Festiwal Jurajski 2024. Na zamku w Olsztynie wystąpią m.in. Vito Bambino i O.S.T.R.

Paluch, O.S.T.R., Vito Bambino, Sarius, Mikser, Gooral, OG OK, DJ ENIX, TTT, Triangle Choice – to wykonawcy, których usłyszymy 24 sierpnia podczas Festiwalu Jurajskiego. Wydarzenie odbędzie się na zamku w Olsztynie.

Jedną z najgorętszych imprez lata będzie z pewnością Jurajski Festiwal 2024. Impreza odbędzie się na zamku w Olsztynie 24 sierpnia. Start o godz. 18. Oto gwiazdy wydarzenia!

Paluch to właściciel niezależnej wytwórni muzycznej BOR Records i jeden z czołowych reprezentantów polskiej sceny hip-hop, mający na koncie 15 pełnoprawnych albumów, które na przestrzeni lat rozeszły się w liczbie ponad 500 000 egzemplarzy. Sześć z nich pokryło się platyną (zarówno potrójną, jak i poczwórną!). W 2022 roku dwa z jego albumów: „Ostatni Krzyk Osiedla” oraz „Czerwony Dywan” otrzymały status diamentowej płyty. Paluch współpracował z większością czołowych graczy na lokalnej scenie, ale ma na swoim koncie również międzynarodowe kooperacje z takimi artystami jak PLK, Rytmus czy Olexesh.

O.S.T.R., a właściwie Adam Ostrowski to muzyk, producent, instrumentalista, raper. Jeden z najbardziej pracowitych i utytułowanych artystów w Polsce. Od ponad 20 lat konsekwentnie podąża w raz obranym kierunku artystycznym. Na krajowej scenie hiphopowej osiągnął właściwie wszystko. Autor 30 autorskich albumów muzycznych. Posiadacz Diamentowej Płyty za album “Życie po śmierci”, a także 10 platynowych i 7 złotych płyt, w tym dwóch podwójnie platynowych. Pięciokrotny laureat Fryderyka – Nagrody Akademii Fonograficznej. Jego płytywielokrotnie debiutowały na pierwszym miejscu zestawienia sprzedaży OLIS. Sprzedaż jego albumu “Życie po śmierci” przekroczyła 120000 fizycznych egzemplarzy, stając się najlepiej sprzedającą się płytą CD w Polsce w 2016 r. (zarówno pośród repertuaru polskiego. jak i zagranicznego).

Vito Bambino to tak naprawdę Mateusz Dopieralski. Jego artystyczna droga jest pełna różnorodności. Początkowo pojawił się jako aktor, by później całkowicie oddać się muzyce, zdobywając uznanie jako wokalista, autor tekstów, producent i kompozytor. Swoje pierwsze kroki na scenie postawił w Düsseldorfie, grając w sztukach teatralnych i serialach telewizyjnych, by w końcu zadebiutować na ekranie w filmie obok Petera Kurtha. Muzyka stała się częścią jego życia w wieku piętnastu lat, a pierwszy album, „Listy Janusza”, ukazał się w 2013 roku. Bitamina, grupa założona przez Dopieralskiego, charakteryzowała się eksperymentalnym podejściem do muzyki. Jako Vito Bambino, artysta zyskał większą samodzielność, tworząc przeboje i współpracując z innymi znaczącymi postaciami sceny muzycznej.

Sarius to artysta, który w niepowtarzalny sposób połączył tradycyjny rap z nowoczesnymi elementami muzycznymi. Jego kariera zyskała na rozpoznawalności dzięki niezwykłemu talentowi do tworzenia tekstów, które nie tylko opowiadają historie, ale również poruszają ważne tematy społeczne i osobiste. Jego kariera zaczęła nabierać tempa od wydania jego pierwszych utworów, które szybko zyskały uznanie wśród miłośników hip-hopu. Z każdym kolejnym albumem Sarius udowadniał, że jest artystą kompleksowym, potrafiącym nie tylko rapować, ale również tworzyć muzykę, która jest emocjonalna i przemyślana.

Gooral, czyli Mateusz Górny, to muzyk znany z łączenia tradycyjnej muzyki góralskiej z regionu Podhala z nowoczesnymi brzmieniami elektronicznymi. Jest szczególnie rozpoznawalny dzięki wykorzystywaniu tradycyjnego instrumentu strunowego z polskich gór, zwanego „kozą” (dudami), który wplata w różnorodne gatunki muzyczne, tworząc unikalne połączenie, które przyciąga szeroką publiczność. Debiutancki album Goorala, „Pod Jaworem (Słuchowisko Muzyczne)” wydany w 2010 roku, był jednym z pierwszych tego typu projektów w Polsce. Album łączył elektroniczne bity z dźwiękami tradycyjnych instrumentów, co pozwoliło na osiągnięcie unikalnego efektu. Gooral współpracował z lokalnymi muzykami i śpiewakami, co dodatkowo wzbogaciło jego twórczość.

Mikser to raper pochodzący z Częstochowy. Wyróżnia się swoim unikatowym stylem, głębokimi tekstami oraz szczególnym zaangażowaniem w lokalną kulturę hip-hopową. Jego twórczość, choć może nie być rozpoznawalna na skalę masową, jak niektóre z największych nazwisk w branży, zyskała uznanie i szacunek wśród koneserów gatunku oraz słuchaczy ceniących autentyczność i przekaz. Dla fanów rapu, szczególnie tych z Częstochowy i okolic, Mikser stanowi solidny punkt odniesienia. Jego muzyka to nie tylko rozrywka, ale również przestrzeń do refleksji nad własnym życiem i otaczającym nas światem.

Grupa TTT działa od trzech lat i konsekwentnie szlifujemy hip-hopowy sznyt. W skład grupy wchodzi trzech przyjaciół. Przedstawiają się tak: jeden z nas zajmuje się produkcją bitów, natomiast całym składem nawijamy. Co więcej, gramy również na perkusji (Łukasz) oraz klawiszach (Bartosz). Nasza dwójka ma też doświadczenie sceniczne, które nabyliśmy w poprzednich zespołach, grając muzykę rock/blues/funk.

Pierwsza pula biletów została wyprzedana. Te w drugiej puli kosztują 100 zł (do wyczerpania zapasów), a w trzeciej – 120 zł (limitowana liczba miejsc). Organizatorzy przewidzieli też pakiet VIP za 700 zł (miejsce przy samej scenie, możliwość zdjęć z gwiazdami, catering, open bar w restauracji festiwalowej, parking VIP).

Dzieci do lat 12 wchodzą gratis z opiekunem, podobnie jak osoby z niepełnosprawnościami wraz z opiekunem.

Szczegóły na: festiwaljurajski.pl