Ferie zimowe pt. „Między domami” lublinieckiego MDK zakończone dużym sukcesem

0
376

W Miejskim Domu Kultury w Lublińcu odbyły się ferie zimowe pt. „Między domami”. Przygotowana oferta „na wynos” bardzo zachwyciła uczestników.

Ferie zimowe pt. „Między domami” lublinieckiego MDK zakończone dużym sukcesem 1
Fot. MDK w Lublińcu

Mimo iż budynki kultury są zamknięte, MDK Lubliniec postanowił zadbać o dzieciaki w czasie ferii zimowych. Dla ograniczonej liczby uczestników przygotował wyjątkowe zadania, które były zainspirowane domem, a ich zadaniem było zachęcenie dzieciaków i ich rodzin do wspólnego pędzania czasu bez komputera, bez ekranów.

W tegorocznych feriach zorganizowanych przez MDK, mimo ogromnego zainteresowania, mogło wziąć udział 40 dzieci i ich rodzin. Uczestnicy musieli wykonać 10 oryginalnych zadań. Było to m.in. spacer po mieście w poszukiwaniu domków, rysowanie/malowanie rodzinnych portretów, poszukiwanie odpowiedzi na pytania dotyczące domów, pisanie listów, gromadzenie skarbów, wykonanie własnej planszówki. Wszystkie wykonane zadania prowadziły do wykonania kapsuły czasu.

Ferie zimowe pt. „Między domami” lublinieckiego MDK zakończone dużym sukcesem 2
Fot. MDK w Lublińcu

– „Pomysł z odkrywaniem miasta i tworzeniem kapsuły był niesamowicie ciekawy nie tylko dla dzieci, ale także dla rodziców. Wszystkie zadania były bardzo kreatywne. Dzieci codziennie czekały co nowego będzie do zrobienia. Gratuluję pomysłu! Czekamy na następne projekty, w których chętnie weźmiemy udział.”

– „Pomysł na Ferie 2021: Między domami rewelacyjny. Zadania ciekawe, zachęcające do wspólnego spędzania czasu. Moja córka bardzo zadowolona. Brawa dla organizatorów!”

– „My również dziękujemy za kreatywne, spędzanie z Wami Ferii 😉 był to Nasz 1 raz. Dziewczyny zachwycone – i padło pytanie czy następnym razem Nas zapiszesz? bo to był Nasz czas.  Ja od siebie napisze Dziękuję za motywację , kreatywność i spotkania gdy trzeba było odebrać paczkę – bo to była dla Mnie osobiście Szkoła Życia co do ogarnięcia się! Bardzo Dziękujemy”

Jak widać akcja bardzo się podobała. To tylko nieliczne głosy, które pojawiały się na facebookowej stronie Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu. Przygotowywane na każdy dzień zadania związane były z historią domu, czy historią miasta. Czasem uczestnicy musieli popracować twórczo, a czasem musieli wyjść z domu na poszukiwania czy po to, by odebrać kreatywną paczkę!

Ferie zimowe pt. „Między domami” lublinieckiego MDK zakończone dużym sukcesem 3
Fot. MDK w Lublińcu

Jedna z rodzin, która wzięła udział w feriach do Lublińca przeprowadziła się kilka miesięcy temu. Przygotowane zadania pomogły im w poznaniu miasta.

– „Jesteśmy dumni z tego, że mimo ograniczonych możliwości, znowu udało nam się działać razem z mieszkańcami Lublińca, a zaproponowana przez nas eksperymentalna forma zajęć okazała się atrakcyjna dla uczestników. Cały czas byliśmy w kontakcie z rodzicami, z dzieciakami. To niezwykle cenne” – relacjonuje dyrektor MDK, Agata Woźniak-Rybka.