fbpx

Ferie zimowe 2023. Gdzie szukać rozrywki dla dzieci w Częstochowie i regionie? Podpowiadamy!

Ferie zimowe rozpoczynają się wkrótce – 16 stycznia. Każde dziecko oczekuje ich z niecierpliwością… Warto jednak zorganizować ten czas swoim pociechom, atrakcji w Częstochowie i okolicach nie brakuje!

Częstochowa, Olsztyn, Żarki czy Kłobuck – m.in. w tych miastach można szukać rozrywki na ferie dla dzieci. Lodowisko, bezpłatne seanse filmowe, warsztaty, półkolonie… Jest tego naprawdę sporo! Przyjrzyjmy się zatem niektórym z nich.

Ferie w Częstochowie

Tutaj czas można spędzić na sportowo. W czasie ferii zimowych można wybrać się na sztuczne lodowisko przy ul. Boya-Żeleńskiego. Kolejną opcją jest częstochowski aquapark czy inne pływalnie, np. ,,Sienkiewicz Częstochowa” czy ta usytuowana przy al. Niepodległości… Więcej informacji znajduje się na stronie: www.mosir.pl.

Ponadto w OKF Iluzja odbędą się ,,Ferie z filmem”. Już w cenie 12 zł obejrzeć można takie hity kinowe, jak ,,Hugo i łowcy duchów:, ,,Kacper i Emma. Zimowe wakacje”, ,,Bella i Sebastian 2” czy ,,Sawa. Mały, wielki bohater”. Szczegóły można znaleźć pod tym adresem: www.okf.czest.pl.

Muzeum Częstochowskie również ma ofertę na ferie dla najmłodszych. Skupia się ona na m.in. warsztatach manualnych, takich jak malowanie na szkle, garncarstwo, malowanie zimowych krajobrazów. Odbędą się także warsztaty edukacyjne – dot. historii rud żelaza czy dziejów Żydów z Częstochowy. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.muzeumczestochowa.pl.

Atrakcje w Gminie Żarki

W Gminie Żarki w okresie ferii będzie można zwiedzić Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie (muzeumzarki.pl) czy też obejrzeć ekspozycje o średniowieczu na jurajskim szlaku (wehikul-czasu.eu). Odbędą się tutaj także warsztaty słodyczy w manufakturze ,,Hokus Pokus” (więcej informacji pod linkiem www.hokuspokus.pl) oraz warsztaty w Etno Pracowni (www.etnopracownia.pl).

Dla tych, którzy lubią wysiłek fizyczny, odbędą się warsztaty narciarstwa biegowego lub jazdy na nartorolkach w Przewodziszowicach (fb.com/nartybiegowe.zarki) i gry terenowe ,,Jura Trop” (więcej informacji pod nr 531 646 431).

Półkolonie w Olsztynie

Na Jurze również odbędą się półkolonie. ,,Zimowa przygoda na Jurze” potrwa od 16 do 20 stycznia w Hali Sportowej w Olsztynie. Przez 5 dni dzieciaki w przedziale wiekowym od 8 do 11 lat będą miały zapewnione gry i zabawy, również na świeżym powietrzu. Odbędzie się bal karnawałowy i wycieczka do Żarek.

Opiekę nad uczestnikami sprawować będzie wykwalifikowana kadra od godz. 7.30 do 15.00. Więcej informacji uzyskać można pod nr tel. 500 247 152 lub kontaktując się poprzez e-mail: jurajskiewloczykijebiuro@gmail.com.

Warsztaty i seanse filmowe w kłobuckim MOKu

Miejski Ośrodek Kultury im. Władysława Sebyły na ferie zimowe oferuje warsztaty dziennikarskie dla grup od 10 do 14 lat oraz od 15 do 18 lat. Ponadto, odbędą się tutaj również warsztaty z programowania.

Przez całe ferie, od poniedziałku do piątku będą trwały projekcje filmów. Dzieciaki obejrzą m.in. ,,Sekretne życie zwierzaków domowych 2”, ,,Piękna i Bestia”, ,,Chłopiec z chmur”, ,,Salma w krainie dusz”. Ponadto, 25 stycznia odbędzie się spektakl teatralny dla dzieci ,,Wielka ucieczka”. Więcej informacji znajduje się pod adresem: www.mokklobuck.pl.

(Linda Nocoń)