fbpx
Strona głównaPolecaneFałszywy krewny z Częstochowy w rękach policji

Fałszywy krewny z Częstochowy w rękach policji

25-letni częstochowianin został zatrzymany w związku z podejrzeniem oszustwa tzw. metodą „na krewnego w potrzebie”. Mężczyzna wyłudził pieniądze od starszych osób mieszkających w Gwoździanach w powiecie lublinieckim. Oszusta udało się zatrzymać dzięki współpracy lublinieckiej policji z Wydziałem Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu, w połowie października ubiegłego roku na policję zgłosiła się kobieta, która poinformowała, że jej rodzice zostali oszukani przez mężczyznę podającego się za ich zięcia.

Jak zeznała kobieta, oszust miał powiedzieć seniorom, że był sprawcą śmiertelnego zdarzenia drogowego i pilnie potrzebował środków do “załatwienie sprawy”.

Historia, jaką usłyszeli przez telefon starsi mieszkańcy Gwoździan wydała im się na tyle wiarygodna, że zdecydowali się pomóc „zięciowi” i przekazali, jak prosił, sporą gotówkę.

Sprawą oszustwa zajęli się policjanci z Lublińca oraz kryminalni z Komendy Wojewódzkiej w Katowicach. Policja wpadła na trop oszusta. Okazał się 25-letni mieszkaniec Częstochowy. Mężczyzna został zatrzymany w swoim mieszkaniu, a następnie doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu, gdzie usłyszał zarzut oszustwa. Na wniosek śledczych i prokuratury sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here