Falstart Rakowa. Porażka w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą Poznań

Piłkarze Rakowa Częstochowa rozpoczęli 2024 w PKO BP Ekstraklasie rok od porażki. W niedzielę przegrali w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą Poznań 1:2. Jeśli Śląsk Wrocław pokona w niedzielę Pogoń Szczecin to strata częstochowian do lidera będzie wynosić już 12 punktów…

W niedzielę w Grodzisku Wielkopolskim piłkarze Rakowa Częstochowa wrócili do rozgrywek w PKO BP Ekstraklasie. W pierwszym oficjalnym meczu w 2024 roku Raków zmierzył się z Wartą Poznań. Cel przed wyjazdem był jasny. Zwycięstwo i 3 punkty. Raków przed weekendową kolejką miał 9 punktów straty do lidera Śląska Wrocław. Dlatego, aby myśleć o obronie mistrzostwa Polski, Raków musi wygrywać i liczyć też na potknięcia drużyn, które są przed nim czyli: Śląsk Wrocław, Jagiellonia Białystok, Legia Warszawa i Lech Poznań.

W piątek Legia Warszawa wygrała w Chorzowie z Ruchem 1:0 i awansowała na 3. miejsce spychając w tabeli Raków na 5. pozycję.

Przed meczem kibice Rakowa zastanawiali się na jaki podstawowy skład zdecyduje się trener Rakowa Dawid Szwarga. Do kadry Rakowa dołączyło 6 nowych zawodników…

Częstochowski szkoleniowiec w wyjściowej „11” postawił tylko z nowych na Kenijczyka Erica Oteino.

Spotkanie w Grodzisku Wielkopolskim po raz kolejny rozpoczął się źle dla częstochowian. Już w 3. minucie gospodarze objęli prowadzenie, a po 19. minutach gry Warta prowadziła już z mistrzem Polski 2:0!

Raków próbował odrabiać straty. Udało się w 45. minucie. Po analizie VAR sędzia podyktował dla Rakowa rzut karny. Gola zdobył Bartosz Nowak.

Po zmianie stron Raków był lepszą drużyną, ale mimo kilku okazji nie potrafił doprowadzić do remisu.

Czerwono-niebiescy od porażki rozpoczęli rundę wiosenną. Swoje mecze wygrali”Lech Poznań, Legia Warszawa. Raków czeka teraz na niedzielne wyniki Jagiellonii Białystok i Śląska Wrocław.