fbpx

Exact Systems Norwid zaprezentował drugiego nowego siatkarza

Trwa budowa zespołu Exact Systems Norwid Częstochowa na nowy sezon 2021/22 w 1 lidze. Drugim nowym przyjmującym został Krzysztof Gibek z Gwardii Wrocław.

Exact Systems Norwid w zakończonym niedawno sezonie grał w Gwardią Wrocław cztery razy i wszystkie cztery mecze przegrał. Nic więc dziwnego, że Krzysztof Gibek wpadł częstochowskim trenerom w oko. Teraz przyjmujący Gwardii przenosi się do Częstochowy, gdzie w Exact Systems Norwid podpisał roczną umowę.

– Kiedy pojawiła się oferta z Częstochowy długo się nie zastanawiałem – mówi Krzysztof Gibek na oficjalnej stronie klubu. – Naprawdę od kilku sezonów wysyłaliśmy w swoją stronę sygnały zainteresowania współpracą. Bardzo się cieszę, że w końcu doszło do podpisania rocznej umowy. Została stworzona bardzo ciekawa drużyna, myślę, że ze sporym już doświadczeniem ligowym, która będzie chciała włączyć się do walki o najwyższe cele.

Gibek ma 29 lat i 190 centymetrów wzrostu. W poprzednim sezonie w rozgrywkach Tauron 1.Ligi rozegrał 128 setów, w których zdobył 269 punktów. Dwa razy otrzymał statuetkę MVP.

– Norwid jest klubem bardzo utytułowanym w rozgrywkach młodzieżowych, natomiast my będziemy dążyć do tego, aby zdobyć medal w rozgrywkach seniorskich i włączyć się do walki o Puchar Polski – dodaje Gibek. – Mam nadzieję, że emocje te przyjdzie nam przeżywać w hali już wspólnie z kibicami, których serdecznie pozdrawiam. Nigdy nie ukrywałem również, że Częstochowa jest miastem bliskim mojemu sercu, z którym wiąże przyszłość.

Gibek to drugi nowy siatkarz, który przyszedł do Exact Systems Norwid. Pierwszym był przyjmujący z Polski Cukier Avii Świdnik Artur Sługocki. Kolejnym przyjmującym, o czym już informowaliśmy, ma być Kamil Długosz ze Stali Nysa.

Foto: materiały prasowe klubu

Exact Systems Norwid zaprezentował drugiego nowego siatkarza 2