Exact Systems Norwid wygrał z Mickiewiczem za 2 punkty

Nie 3, ale tylko 2 punkty zdobyli siatkarze Exact Systems Norwida w środowym spotkaniu z Mickiewiczem Kluczbork. Częstochowianie umocnili się na 4. miejscu w tabeli i nad piątym zespołem mają już 3 punkty przewagi.

Przed spotkaniem Exact Systems Norwida z Mickiewiczem Kluczbork faworytem byli częstochowianie, którzy po ostatnim zwycięstwie z AGH Kraków awansowali na 4. miejsce w Tauron 1 Lidze. Siatkarze z Kluczborka walczą natomiast o awans do ósemki i udział w play-off. W inauguracyjnej partii więcej chęci do gry pokazali goście, którzy niespodziewanie wygrali do 21. Trener Exact Systems Norwida Piotr Lebioda przed drugim setem mocno mobilizował swoich zawodników. I rady częstochowskiego szkoleniowca przyniosły efekt. Gospodarze wygrali drugiego seta do 25:20 i doprowadzili do remisu w meczu 1:1.

Końcówka trzeciego seta przyniosła trochę nerwów. Exact Systems Norwid prowadził już 23:19 oraz 24:20. Mickiewicz wygrał trzy akcje z rzędu i zmniejszył straty na 23:24. Na szczęście gospodarze zdobyli 25 punkt i objęli prowadzenie w meczu 2:1.

Dekoncentracja z trzeciego seta była widoczna w szeregach gospodarzy też na początku czwartej partii. Mickiewicz szybko odskoczył na 4:1 i trener Lebioda poprosił o pierwszy czas. Przerwa nie pomogła zbyt wiele, bo za chwilę goście odskoczyli na 7:2. Choć Mickiewicz prowadził 11:5 to gospodarzom udało się zmniejszyć straty na 10:13 i pojawiły się nadzieję na dogonienie rywali. Kolejne trzy punkty z rzędu zdobyli goście i prowadzili 16:10 co zapowiadało, że częstochowianie nie zdobędą 3 punktów i w tie-breaku będą musieli walczyć o 2 punkty. Ostatecznie siatkarze z Kluczborka wygrali 25:21 i piąty set stał się faktem.

Tie-break rozpoczął się po myśli gospodarzy. ESN na początku odskoczył na 3:1, ale szybko zrobiło się 3:3. Na szczęście gospodarze opanowali emocje i na zmianę stron schodzili prowadząc 8:5. Później było 10:8, 12:10, 13:11. Ostatecznie Exact Systems Norwid wygrał 15:11 i cały mecz 3:2.

Częstochowianie zdobyli 2 zamiast 3 spodziewanych punktów i utrzymali 4. miejsce w tabeli Tauron 1 Ligi. ESN ma na koncie po 20 rozegranych meczach 40 punktów i o 3. punkty wyprzedza 5. KPS Siedlce.

Exact Systems Norwid – Mickiewicz Kluczbork 3:2 (21:25, 25:20, 25:23, 21:25, 15:11)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Kogut, Mucha, Kryński, Szewczyk, Usowicz, Wasilewski (libero) – Kraś, Walczak, Kopyść, Franczak.