Exact Systems Norwid wraca ze Świdnika bez punktów…

Wszystko wskazuje na to, że siatkarzy Exact Systems Norwid zabraknie w czołowej ósemce Tauron 1 Lig. W sobotę częstochowianie przegrali bardzo ważny mecz w Świdniku z Polski Cukier Avią 1:3 i praktycznie zaprzepaścili sobie szansę na awans do czołowej ósemki i play-off.

Przed meczem w Świdniku Exact Systems Norwid tracił do Avii 9 punktów. W przypadku zwycięstwa 3:0 lub 3:1 częstochowianie zniwelowaliby stratę do 6 punktów. Tymczasem gospodarze postawili bardzo wysoko poprzeczkę. Pierwszego seta wygrali z łatwością siatkarze Polski Cukier Avia. W drugiej partii gospodarze też triumfowali. Tym razem do 21. Siatkarze Exact Systems Norwid próbowali wrócić do gry i pokonali świdniczan w trzecim secie (do 19). Ale o czwartej partii goście chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Rozegrali najsłabszego seta do 15 i przegrali w meczu 1:3.

Po 25 meczach Exact Systems Norwid ma 32 punkty i zajmuje 11. pozycje w tabeli Tauron 1 Liga.

AK, foto: AK

Polski Cukier Avia Świdnik – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:1 (25:19, 25:21, 19:25, 25:15)

Exact Systems Norwid: Biliński, Łapszyński, Usowicz, Kryński, Gibek, Popiela, Mordarski (libero) , Olczyk (libero) – Kowalski, Długosz, Sługocki, Wnuk.