W piątek w Częstochowie rozpoczął się turniej o Puchar zielona-energia.com. Siatkarze Exact Systems Norwida przegrali w piątek z GKS-em Katowice i w sobotę zagrają ze Stalą Nysa o 3. miejsce.

Turniej o Puchar zielona-energia.com rozgrywany jest w hali Norwida przy ul. Jasnogórskiej. Ma bardzo silną obsadę. Oprócz gospodarzy czyli I-ligowego Exact Systems Norwida grają trzy drużyny z Plus Ligi: GKS Katowice, MKS Będzin i beniaminek Stal Nysa.

W piątkowych półfinałach MKS Będzin po zaciętym spotkaniu pokonał Stal Nysa 3:2. W drugim półfinale GKS Katowice wygrał z Exact Systems Norwidem 3:0.

W finale turnieju o Puchar zielona-energia.com zagrają MKS Będzin z GKS-em Katowice. Exact Systems Norwid zmierzy się o 3. miejsce ze Stalą Nysa 2

W sobotę o godz. 12 częstochowscy siatkarze zagrają ze Stalą Nysa, którą trenuje dobrze znany w Częstochowie Krzysztof Stelmach. Na godz. 14:30 planowany jest natomiast finał, w którym zagrają MKS Będzin i GKS Katowice.