Brawa dla siatkarzy Exact Systems Norwida. Znowu wygrali 3:0 w Tauron 1 lidze! Są na 3. miejscu!

Trwa bardzo dobra passa siatkarzy Exact Systems Norwida w Tauron 1 lidze. W sobotę pokonali dość łatwo KPS Siedlce 3:0. To piąta wygrana w sezonie.

Exact Systems Norwid w październiku prezentuje się z bardzo dobrej strony. Częstochowscy siatkarze kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. W sobotę pokonali KPS 3:0 i odnieśli 5 zwycięstwo w sezonie. Exact Systems Norwid po 7 rozegranych spotkaniach ma na koncie 14 punktów i zajmuje wysokie 3. miejsce w tabeli.

Sobotni mecz rozgrywany był pod wyraźnie dyktando gospodarzy. W inauguracyjnej partii tylko w początkowej fazie seta trwała wyrównana walka. Z minuty na minutę gospodarze powiększali przewagę i wygrali pierwszego seta 25:17. Identycznym wynikiem zakończyła się też druga partia.

Najwięcej emocji było w trzecim i ostatnim secie. Przez dłuższy czas goście prowadzili różnica 1-2 punktów. Na szczęście podopieczni trenera Piotra Lebiody nie pozwolili rywalom na powiększenie przewagi, a sami doprowadzili do remisu i przejęli w końcówce inicjatywę. Po ostatnim gwizdku sędziego mogli zaprezentować taniec radości

ESN wygrał trzeciego seta 25:19 i cały mecz 3:0.

To trzecie z rzędu zwycięstwo częstochowskiej drużyny. MVP spotkania został wybrany przyjmujący ESN Damian Kogut, który zdobył 15 punktów. Dzielnie wspierał go też atakujący Tomasz Kryński zdobywca 13 „oczek”. 8 punktów dla gospodarzy wywalczył też Mikołaj Szewczyk. Cały zespół jednak zasłużył na duże brawa…

Exact Systems Norwid – KPS Siedlce 3:0 (25:17, 25:17, 25:19)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Kogut, Mucha, Kryński, Szewczyk, Cieślik, Wasilewski (libero) – Biliński, Walczak, Demcio, Kopyść, Franczak.