Energia odnawialna ma przyszłość. Słońce dla naszego domu.

0
265

Energia odnawialna ma przyszłość. Słońce dla naszego domu.

Gdy ceny energii rosną, a sytuacja klimatyczna drastycznie się pogarsza, wyjściem jest poszukiwanie odnawialnych źródeł energii. W zastąpieniu tradycyjnego węgla pomóc może woda, wiatr, a także Słońce. To ostatnie jest szczególnie chętnie wykorzystywane zarówno przez małych, jak i większych odbiorców. Energia słoneczna jest coraz bardziej popularna, ponieważ jest dostępna wszędzie, bez względu na warunku geofizyczne.

Energia odnawialna ma przyszłość. Słońce dla naszego domu. 1

Z tego odnawialnego źródła energii możemy bez względu na to, czy mieszkamy na nizinie, czy wyżynie, czy w naszym rejonie znajduje się zbiornik wodny, a wiatr wieje w odpowiednim kierunku, wszędzie docierają promienie słoneczne.
Jak je wykorzystać, aby dostarczało energii niezbędnej w naszych domach, wiedzą specjaliści z firmy Solaro działającej w podczęstochowskiej miejscowości Kolonia Poczesna.

Energia odnawialna ma przyszłość. Słońce dla naszego domu. 2


Firma świadczy kompleksową usługę w zakresie sprzedaży i montażu solarów oraz modułów fotowoltaicznych, ale także pomagają w pozyskiwaniu wszelkich możliwych dofinansowań dla swoich klientów.

Nauka daje wiele możliwości, aby światło wytwarzane przez Słońce można było spożytkować w życiu codziennym. Trzeba jednak wiedzieć, jak to zrobić. Potrzebne jest odpowiednie zaplanowanie i zaprojektowanie instalacji fotowoltaicznej. Wymaga to indywidualnego podejścia, jakie proponuje właśnie firma Solaro.
W stałej ofercie firmy znajdują się kolektory słoneczne, zwane potocznie solarami oraz ogniwa fotowoltaiczne, czyli baterie słoneczne. Te pierwsze wykorzystywane są przede wszystkim do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Systemy solarne cechują się wysoką sprawnością układu. Dobrej jakości solary, odpowiednio ustawione względem ruchu Słońca, są w stanie ograniczyć rachunki za podgrzewanie wody nawet do 70% w skali roku.
Specjaliści zatrudnieni w firmie Solaro doskonale wiedzą, że kolektory słoneczne należy odpowiednio usytuować, aby sprawność układu solarnego była optymalna w skali roku.

Energia odnawialna ma przyszłość. Słońce dla naszego domu. 3


– W zależności od kształtu więźby dachowej oraz położenia budynku względem Słońca dobiera się odpowiednie rozwiązania montażu i kąt, pod jakim należy zainstalować układ – opowiada doradca techniczny firmy. – Solary powinny być skierowane na południe z maksymalnym odchyleniem 15 procent na wschód lub zachód. Jeśli jest to niemożliwe, instalację należy zwymiarować tak, aby była w stanie wyprodukować odpowiednią ilość ciepła w godzinach przedpołudniowych i popołudniowych. Kąt ustawienia waha się od 30 do 60 stopni – optymalnym kątem jest 45 stopni, słońce porusza się po naszej orbicie, zmieniając swoją wysokość, co wpływa na kalkulację ustawienia kolektorów – latem największą sprawność osiągamy przy kącie około 30 stopni, natomiast zimą przy 60 stopniach – na podstawie audytu, który wykonujemy bezpłatnie na terenie całego śląska dobieramy skuteczne zestawy solarne i fotowoltaiczne oraz ustawienie techniczne i zabezpieczenia.


Z kolei ogniwa fotowoltaiczne, czyli baterie wykorzystują w swoim działaniu zjawisko przemiany energii słonecznej w energię elektryczną.
Najpopularniejsze obecnie są instalacje sieciowe (ON GRID), które przy odpowiednim doborze są w stanie pokryć w całości zapotrzebowanie w energię elektryczną budynku.
Jak zgodnie podkreślają przedstawiciele firmy, przy wyborze instalacji klient nie powinie się jednak kierować wyłącznie popularnością danego urządzenia czy jego ceną. Zawsze aparatura powinna być dobierana do indywidualnych potrzeb klienta, a także z uwzględnieniem lokalnych warunków.
Pracownicy Solaro doradzą i przygotują indywidualne rozwiązania dla każdego klienta, opracowując bezpłatne projekty, podpowiedzą, jaka aparaturę i sprzęt wybrać, a następnie na miejscu dokonają profesjonalnego montażu.
Przygotowując dokumentację dla klienta, specjaliści z firmy biorą pod uwagę aktualne zużycie energii, ekspozycję terenu, sposób i miejsce montażu. Na tej podstawie dobierają odpowiednie moduły i wyliczają ich liczbę.
Zlecając to zadanie fachowcom takim, jacy pracują w firmie Solaro mamy pewność, że dokonaliśmy właściwego wyboru i inwestycja przyniesie nam spodziewane korzyści.


Solaro działa głównie na terenie Śląska i Małopolski, ale doradztwo techniczno-handlowe prowadzi właściwie na terenie całego kraju. Wszędzie ma wielu zadowolonych z usługi klientów, którzy chętnie polecają pracowników firmy innym osobom zdecydowanym na montaż instalacji.

(Fot. pixabay)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here