fbpx

Eltrox Włókniarz jedzie do Gorzowa na zaległe spotkanie z liderem Stalą [Awizowane składy]

Trudne zadanie czeka w niedzielę żużlowców Eltrox Włókniarza. Częstochowianie jadą do Gorzowa na mecz z prowadzącą w PGE Ekstralidze Stalą.

Ostatnie mecze dla żużlowców Eltrox Włókniarza i Stali były zupełnie odmienne. Częstochowianie wygrali w Toruniu z Apatorem i odnieśli pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie. Gorycz pierwszej porażki musieli natomiast przełknąć gorzowianie. Stal po czterech zwycięstwa z rzędu przegrała we Wrocławiu z Betard Spartą. Mimo porażki Bartosz Zmarzlik i jego koledzy utrzymali prowadzenie w tabeli PGE Ekstraligi.

Częstochowianie nie mają ustabilizowanej formy i dlatego faworytem meczu w Gorzowie będą gospodarze. Stal to wicemistrz Polski i aktualny lider. Eltrox Włókniarz w 5 meczach wygrał tylko 2 razy i teraz musi odrabiać straty, jeśli chce walczyć o czołówkę. Aby wygrać w Gorzowie wszyscy żużlowcy „Lwów” muszą wznieść się na wyżyny swoich umiejętności. Leon Madsen i Fredrik Lindgren powinni pojechać jak na liderów przystało. Kibice Eltrox Włókniarza liczą na kolejny bardzo dobry występ młodzieżowca Jakuba Miśkowiaka, który w czwartek zdobył Srebrny Kask. Fani trzymają też kciuki za Bartosza Smektałę, Jonasa Jeppesena i Kacpra Worynę, który jak na razie zupełnie nie może odnaleźć się w tym sezonie. Może mecz w Gorzowie sprawi, że Woryna odblokuje się i pokaże swój waleczny charakter… W finale Srebrnego kasku drugie miejsce i okazały puchar wywalczył też Mateusz Świdnicki…

Częstochowianie będą musieli stoczyć boje z Bartoszem Zmarzlikiem, który po 5 meczach ma najlepszą średnią w PGE Ekstralidze. Zmarzlik w 27 biegach wygrał aż 20 razy, 6 razy był drugi i tylko 1 dojechał do mety na 3. pozycji. W czołowej dziesiątce jest też Martin Vaculik, który sklasyfikowany jest na 8. miejscu. Najlepszy z częstochowian Leon Madsen plasuje się na 10. pozycji.

Eltrox Włókniarz Częstochowa

1. Leon MADSEN

2. Jonas JEPPESEN

3. Bartosz SMEKTAŁA

4. Kacper WORYNA

5. Fredrik LINDGREN

6. Jakub MIŚKOWIAK

7. Mateusz ŚWIDNICKI

Stal Gorzów:

9. Bartosz ZMARZLIK

10. Anders THOMSEN

11. Szymon WOŹNIAK

12. Rafał KARCZMARZ

13. Martin VACULIK

14. Kamil NOWACKI

15. Wiktor JASIŃSKI

Foto: Gazeta Regionalna/AK

Eltrox Włókniarz jedzie do Gorzowa na zaległe spotkanie z liderem Stalą [Awizowane składy] 2
Eltrox Włókniarz jedzie do Gorzowa na zaległe spotkanie z liderem Stalą [Awizowane składy] 3
Eltrox Włókniarz jedzie do Gorzowa na zaległe spotkanie z liderem Stalą [Awizowane składy] 4