2 runda PGE Ekstraligi. Zapowiedź meczu RM SOLAR FALUBAZ Zielona Góra – ELTROX Włókniarz Częstochowa.

0
282
CZEZIE2019RUNDA3
Włókniarz Częstochowa – Falubaz Zielona Góra (2019)

W najbliższą niedzielę 21 czerwca ELTROX Włókniarz Częstochowa zmierzy się na wyjeździe z RM SOLAR FALUBAZ Zielona Góra.

W poprzednim sezonie obie drużyny awansowały co prawda do fazy play-off, jednak w walce o finał zostali odprawieni przez faworytów ligi – zespoły z Wrocławia i Leszna. Bezpośrednio zatem przyszło walczyć wspomnianym drużynom o brązowe medale Drużynowych Mistrzostw Polski.

CZEZIE2019PLAYOFF
Michael Jepsen Jensen i Piotr Protasiewicz

W pierwszym meczu, na stadionie przy ul. Olsztyńskiej, Lwy pokonały z łatwością zawodników Falubazu 57:33, a bohaterem został zdobywca kompletu punktów Leon Madsen. Rewanż przy W69 miał być formalnością dla zespołu z Częstochowy. Choć pierwsze biegi mogły przeczyć tej tezie, to po drugiej przerwie technicznej dało się odczuć, że częstochowianie kontrolują przebieg, a co ważniejsze wynik spotkania. Już po 13 biegu jasne stało się to, że Włókniarz Częstochowa został brązowym medalistą DMP w sezonie 2019. Ostatecznie w Zielonej Górze padł wynik 45:44. Bardzo dobrze pojechali liderzy częstochowskiej drużyny: Leon Madsen 13+1 pkt oraz Fredrik Lindgren 10pkt. Ze strony gospodarzy wyróżniał się Michael Jepsen Jensen zdobywca 11pkt. Czy w pierwszym spotkaniu tych drużyn w tym sezonie możemy oczekiwać ze strony RM SOLAR FALUBAZ Zielona Góra swego rodzaju rewanżu za przegrany „mały finał”?

CZEZIE2019RUNDA
Martin Vaculik

Na pewno zielonogórzanie po dobrze rozpoczętym sezonie, chcieliby podtrzymać zwycięską passę, w szczególności, że jadą na swoim torze. W pierwszym meczu wyjazdowym tego sezonu Falubaz pokonał na wyjeździe PGG ROW Rybnik 53:36.W podobnym stylu rozgrywki rozpoczęli zawodnicy ELTROX Włókniarz Częstochowa, pokonując wysoko MRGARDEN GKM Grudziądz 53:37.

Zielonogórzanie w dłuższej niż zwykle przerwie zimowej, dokonali niewielu roszad w swoim składzie. Wydaję się, że skład jest nieco słabszy względem poprzedniego sezonu. Odszedł bowiem doświadczony Nicki Pedersen, a na jego miejsce wskoczył do składu Szwed Antonio Linbaeck.  Falubaz nawiązał niedawno porozumienie z Grzegorzem Walaskiem, który jako „gość” może w spotkaniu PGE Ekstraligi reprezentować barwy zielonogórskiego zespołu. Warto również odnotować zakontraktowanie pod koniec ubiegłego roku utalentowanego, 18-letniego Czecha Jana Kvecha, który związał się z lubuską drużyną trzyletnią umową. Jednak na tą chwilę młodego czeskiego zawodnika pewnie w składzie nie zobaczymy.

W jakich zestawieniach pojadą zatem obie drużyny? Zgodnie z powiedzeniem zwycięskich składów się nie zmienia, zarówno trener Falubazu Piotr Żyto, jak również Włókniarza Marek Cieślak nie dokonali żadnych zmian personalnych w składach swoich drużyn. O ile Marek Cieślak dokonał kosmetycznej zmiany na pozycjach 1 i 5 względem meczu otwierającego sezon (zamiana miejscami Leona Madsena z Jasonem Doylem), o tyle Piotr Żyto pozostawił niezmiennie jedynie pozycje Martina Vaculika oraz Piotra Protasiewicza. Czy roszada w zespole częstochowskich Lwów ma związek z tym, że Jason Doyle jest bardziej zaznajomiony z zielonogórskim torem aniżeli Duńczyk? Przekonamy się o tym już w niedzielę. Należy zwrócić uwagę, że według nowej tabeli biegowej Jason Doyle, przynajmniej trzykrotnie spotka się z Martinem Vaculikiem.

Zapowiadają się na pewno nie lada emocje i co ważniejsze już z dopingiem kibiców na stadionie. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów stadion przy W69 może być wypełniony kibicami na tą chwilę jedynie w 25 procentach. Pozostali kibice mogą  dopingować zawodnikom w telewizji. Transmisję ze spotkania przeprowadzi stacja nSport+. Początek transmisji o 18:45, a start do pierwszego biegu zaplanowano na godzinę 19:15.

Awizowane Składy 2020
Źródło: speedwayekstraliga.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here