Eltrox Włókniarz i Raków Częstochowa mogą liczyć na pieniądze na promocję przez sport. Jest też “kasa” dla innych częstochowskich klubów i stowarzyszeń

0
665

Miasto Częstochowa prowadzi przetarg na realizację zadań „Promocja Częstochowy poprzez zespół piłki nożnej oraz promocja miasta poprzez żużel. Na chwilę obecną na największe pieniądze mogą liczyć piłkarze Rakowa i żużlowcy Eltrox Włókniarza. To dwa ekstraklasowe kluby z Częstochowy. Podpisywane są też umowy na dotacje z zakresu kultury fizycznej i turystyki z innymi częstochowskimi klubami.

– Pierwszy z przetargów dotyczy promocji Częstochowy poprzez zespół piłki nożnej, biorący udział w rozgrywkach ekstraklasy lub I ligi, w których uczestniczy minimum 16 drużyn w jednej grupie oraz podczas rozgrywek o Puchar Polski i innych zawodów towarzyskich – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta Częstochowy.

Eltrox Włókniarz i Raków Częstochowa mogą liczyć na pieniądze na promocję przez sport. Jest też "kasa" dla innych częstochowskich klubów i stowarzyszeń 1

Jakie warunki trzeba spełnić by przystąpić do przetargu? – Drużyna do końca roku będzie promowała Częstochowę podczas wszystkich meczów. Zakres zamówienia obejmuje również m.in.: posiadanie lub umieszczenie nazwy „Częstochowa” lub „Częstochowska”, „Częstochowski” lub „Częstochowskie”, itp. w nazwie zespołu; kreowanie pozytywnego wizerunku miasta w ramach wszelkich działań informacyjno-promocyjnych przygotowanych i realizowanych przez wykonawcę; umieszczanie i eksponowanie logo Miasta w różnorodny sposób na materiałach informacyjno-promocyjnych i poligraficznych; nieodpłatne użyczanie Miastu wizerunku zawodników zespołu oraz całej drużyny dla celów promocyjnych Częstochowy – czytamy w komunikacie prasowym.

Podobny zakres zamówienia obejmuje drugi z przetargów – promocja miasta poprzez żużel. Jego przedmiotem jest usługa promocji Miasta Częstochowy poprzez zespół i poszczególnych zawodników biorących udział w rozgrywkach ekstraligi żużlowej oraz innych międzynarodowych/ogólnopolskich zawodach żużlowych. Drużyna i poszczególni zawodnicy będą zobowiązani do promocji Częstochowy podczas wszystkich spotkań w roli gospodarza oraz podczas wszystkich zawodów wyjazdowych. Podobnie jak piłkarze, także żużlowcy będą musieli mieć lub umieścić nazwy „Częstochowa”, „Częstochowska”, „Częstochowski” lub „Częstochowskie” itp. w nazwie drużyny. W budżecie miasta na promocję Częstochowy poprzez zespół piłki nożnej zabezpieczono 530 tys. zł, a na promocję poprzez żużel – 2 mln 60 tys. zł.

Eltrox Włókniarz i Raków Częstochowa mogą liczyć na pieniądze na promocję przez sport. Jest też "kasa" dla innych częstochowskich klubów i stowarzyszeń 2

Miejscy urzędnicy informują również, że inne częstochowskie kluby i stowarzyszenia mogą również liczyć na finansowe wsparcie. – Miasto przygotowało i podpisało już umowy z większością stowarzyszeń m.in. na wsparcie realizacji zadań: szkolenie sportowe dla dzieci i młodzieży oraz organizacja i udział w zawodach na wysokim poziomie współzawodnictwa – informuje Urząd Miasta. – Dotychczas przygotowano w tym zakresie ponad 30 takich umów – m.in. z KS Częstochowianka, Stowarzyszeniem Sportowym Seniorzy-Juniorom Siatkówka 2002, Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej Częstochowska Siatkówka, Klubem Uczelnianym AZS Politechniki Częstochowskiej, CKS Budowlani. Większość jest właśnie teraz podpisywana, a stowarzyszenia na bieżąco składają wymagane dokumenty.

Foto: Gazeta Regionalna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here