fbpx
Strona głównaSportEltrox Włókniarz podejmuje w piątek o godz. 20:30 wicelidera RM Solar Falubaz...

Eltrox Włókniarz podejmuje w piątek o godz. 20:30 wicelidera RM Solar Falubaz Zielona Góra. Będzie walka o… 3 punkty

Żużlowcy Eltrox Włókniarz Częstochowa ostatnio nie mogą mówić o nudzie. W kolejnym meczu PGE Ekstraligi podejmować będą wicelidera tabeli RM Solar Faluba Zielona Góra.

Eltrox Włókniarz ma przed sobą dwa mecze u siebie. W piątek o godz. 20:30 podejmować będzie wicelidera tabeli RM Solar Zielona Góra, a we środę, 12 sierpnia zaplanowany ma zaległy mecz (dwa razy przekładany) z mistrzem Polski Fogo Unią Leszno. Patrząc na tabelę to do Częstochowy w ciągu 6 dni przyjadą dwie najlepsze drużyny z tabeli PGE Ekstraligi.

Częstochowscy żużlowcy w II kolejce rozgromili w Zielonej Górze Falubaz 59:31. Ale ten mecz nie wyszedł Falubazowi, bo w kolejnych meczach żużlowcy z Zielonej Góry prezentowali się zdecydowanie lepiej i nie przez przypadek są na 2. miejscu w tabeli.

Jedno jest raczej pewne. Eltrox Włókniarz nie powinien mieć problemów z wywalczeniem bonusa. Do tego potrzeba 32 małych punktów. Częstochowscy żużlowcy muszą powalczyć jednak o zwycięstwo. Dzięki wygranej podopieczni trenera Marka Cieślaka zdobędą ważne 3 punkty i awansują na pozycję wicelidera. A wtedy środowy mecz z Fogo Unią Leszno będzie prawdziwym hitem, bo zmierzą się wicelider z liderem.

Kibice Włókniarza są jednak zaniepokojeni nierówną jazdą częstochowskich żużlowców. W niedzielnym meczu w Grudziądzu najlepszym zawodnikiem Eltrox Włókniarza był młodzieżowiec…Jakub Miśkowiak. Leon Madsen, Fredrik Lindgren czy Jason Doyle nie przekroczyli nawet granicy 10 punktów. Dla Madsena mecz w Grudziądzu był kolejnym, gdzie pojechał poniżej oczekiwań. Podobnie było w poprzednim tygodniu w Rybniku.

W drużynie Eltrox Włókniarza jest duży potencjał. Ale aby wygrać z Falubazem i co będzie jeszcze trudniejsze z mistrzem Polski z Leszna wszyscy zawodnicy muszą pojechać na miarę swoich możliwości.

Piątkowy mecz zaplanowano na godz. 20:30.

Awizowane składy:

Eltrox Włókniarz Częstochowa

9. Rune Holta

10. Jason Doyle

11. Fredrik Lindgren

12. Paweł Przedpełski

13. Leon Madsen

14. Mateusz Świdnicki

15. Jakub Miśkowiak

RM Solar Falubaz Zielona Góra

1. Antonio Lindbaeck

2. Martin Vaculik

3. Michael Jepsen Jensen

4. Piotr Protasiewicz

5. Patryk Dudek

6. Norbert Krakowiak

7. Mateusz Tonder

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here