Eltrox Włókniarz Częstochowa po czwartkowej wygranej w Rybniku w niedzielę będzie chciał wygrać w Grudziądzu z GKM-em

0
193

Eltrox Włókniarz Częstochowa ma ostatnio bardzo pracowite dni. W poniedziałek Paweł Przedpełski startował w Finale Złotego Kasku i zajął wysokie 2. miejsce. We środę Leon Madsen i Przedpełski ścigali się w turnieju finałowym Tauron SEC 2020 i zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. W czwartek drużyna Eltrox Włókniarza jechała zaległy mecz PGE Ekstraligi w Rybniku i wygrała z ROW-em 49:41.

Po dwóch dniach odpoczynku częstochowscy żużlowcy w niedzielę pojadą do Grudziądza na mecz z GKM-em. Będzie to pierwszy mecz rundy rewanżowej. Eltrox Włókniarz wygrał u siebie 53:37. Aby zdobyć punkt częstochowscy żużlowcy muszą wywalczyć co najmniej 38 małych punkcików. Kibice Eltrox Włókniarza wierzą jednak w zwycięstwo i trzy punkty (2 + bonus) wywiezione z Grudziądza.

Rywale w 7 meczach wygrywali 2 razy i 5 pojedynków przegrali. GKM ma dwa punkty przewagi nad 7. w tabeli ROW-em i cztery punkty przewagi nad ostatnią Stalą Gorzów. I właśnie ostatnie zwycięstwo GKM-u ze Stalą 29:25 przerwane po 9 wyścigu wzbudziło wiele kontrowersji. Goście mieli zastrzeżenia co do toru. Po tej historii należy spodziewać się twardej i równej nawierzchni, bo z pewnością sędzia i komisarz będą bacznie przyglądać się pracy miejscowego toromistrza.

Eltrox Włókniarz po zdobyciu dwóch punktów przesunął się w tabeli PGE Ekstraligi na 4. miejsce. Częstochowska drużyna ma 8 punktów, tyle samo co trzeci w tabeli Motor Lublin. Do drugiego Falubazu Zielona Góra Eltrox Włókniarz cztery punkty, a do prowadzącej z kompletem 7 zwycięstw Fogo Unii Leszno 7 punktów.

Przed meczem w Grudziądzu spokojnym można być o Fredrika Lindgrena i Pawła Przedpełskiego. W Rybniku “zaskoczył” Rune Holta, który wywalczył 12 punktów. Tym samym „Rysiek” miał najlepszy mecz w sezonie. Kibice liczą, że 4 punkty Leona Madsena w Rybniku dzień po zdobyciu wicemistrzostwa Europy to był przypadek przy pracy i w Grudziądzu będzie zdecydowanie lepiej. A i Jason Doyle powinien pojechać na miarę swoich możliwości. Nie można również zapominać o częstochowskich młodzieżowcach, którzy dotychczas byli silnym punktem zespołu.

TABELA PGE EKSTRALIGA po piątkowych meczach (aktualizacja)

1. Fogo Unia Leszno 7 15 +92

2. Falubaz Zielona Góra 8 12 +39

3. Motor Lublin 7 8 +24

4. Eltrox Włókniarz 5 8 +64

5. Betard Sparta Wrocław 6 7 +40

6. GKM Grudziądz 7 4 -40

7. ROW Rybnik 8 2 -159

8. Stal Gorzów 6 0 -60

Awizowane składy:

Eltrox Włókniarz Częstochowa

1. Jason Doyle

2. Rune Holta

3. Fredrik Lindgren

4. Paweł Przedpełski

4. Leon Madsen

6. Jakub Miśkowiak

7. Mateusz Świdnicki

MRGARDEM GKM Grudziądz

9. Nicki Pedersen

10. Krzysztof Buczkowski

11. Kenneth Bjerre

12. Przemysław Pawlicki

13. Artem Łaguta

14. Damian Lotarski

15. Marcin Turowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here