W Radomsku pojawiły się pojemniki na elektrośmieci

0
1162

Miasto Radomsko poprzez ogólnopolski projekt „Elektryczne Śmieci” walczy z problemem zużytych sprzętów elektrycznych. Na terenie miasta stanęły nowe czerwone pojemniki na gabarytowo małe elektrośmieci.

elektrośmieci 1
Fot. pixabay.com

Dzięki udziałowi w ogólnopolskim projekcie „Elektryczne Śmieci”, mieszkańcy Radomska mogą pozbyć się zepsutego, niechcianego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz baterii. Zużyte elektrośmieci można od dzisiaj wyrzucać do specjalnych czerwonych pojemników, które zostały umiejscowione w pięciu lokalizacjach na terenie miasta:

  1. ul. św. Jadwigi Królowej (koło sklepu Lidl);
  2. ul. Brzeźnicka (przy Miejskim Domu Kultury);
  3. ul. Sierakowskiego (ERA Park);
  4. Stara Droga 85 (przy PGK);
  5. ul. Reymonta (rejon dworca PKP).

Charakterystyczne czerwone pojemniki pomagają w zakresie selektywnej zbiórki małego sprzętu, który ma wymiary do 50 cm. Mogą to być m.in.: laptopy, drukarki, telefony, tablety, tostery, suszarki do włosów i żelazka.

Włodarze miasta proszą mieszkańców by w razie przepełnienia pojemników lub gdy sprzęt przekroczy wymagane gabaryty nie zostawiać go przy kontenerze.

W przypadku chęci pozbycia się większych elektrośmieci wystarczy zadzwonić pod numer tel. 572 102 102 i ustalić szczegóły indywidualnego odbioru.

Broken electronic device on wooden background touch screen